Wykłady eksperckie na PŁ po raz czwarty

Rozpoczął się czwarty sezon wykładów eksperckich organizowanych w ramach ICT Polska Centralna Klaster. Jest to porozumienie obejmujące 29 podmiotów: przedsiębiorstwa branży informatycznej i telekomunikacyjnej, jednostki otoczenia biznesu, instytucje szkolnictwa wyższego oraz Politechnikę Łódzką, która pełni rolę koordynatora Klastra.

Czwarty sezon wykładów realizowanych w semestrze letnim to 8 prelekcji, zaplanowanych w okresie od 14 marca 2018 r. do 23 maja 2018 r. Wykłady będą prowadzone przez przedstawicieli przedsiębiorstw z Klastra, w Centrum Technologii Informatycznych PŁ (CTI, budynek B19, ul. Wólczańska 217/223) w środy od godziny 15.15

Przez 90 minut wszyscy zainteresowani będą mogli wysłuchać wykładów na temat technologii i środowisk wykorzystywanych przez największych pracodawców branży ICT w regionie łódzkim, popartych przykładami praktycznych zastosowań. Wykłady poprowadzą specjaliści z firm, którzy na co dzień wykorzystują dane zagadnienia w swojej pracy. Po każdym wykładzie przewidziana jest sesja pytań i czas na dyskusję.

Część wykładów będzie zawierała również elementy warsztatowe. Analogicznie jak w poprzedniej edycji, inauguracyjne spotkanie ma charakter wykładu miękkiego, związanego z wymaganiami stawianymi nowym pracownikom w branży IT. Kierownicy grup projektowych z 6 firm Klastra opowiedzą jakie stawiają wymagania i jakie są ich oczekiwania względem nowych pracowników, ze szczególnym uwzględnieniem osób dopiero rozpoczynających pracę w branży.

Harmonogram czwartego sezonu wykładów eksperckich:

• 14 marca – „Poznaj swojego nowego szefa” – Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli firm Ceri International, Comarch, Cybercom, GFT Poland, Makolab i Media4U
  • 21 marca – „Po co deweloperowi delta, czyli jak wykorzystać wiedzę akademicką przy projektowaniu aplikacji mobilnych” – Makolab
  • 11 kwietnia – „Od idei do szczegółu. Analiza wymagań biznesowych” – GFT Poland
  • 18 kwietnia – „Wprowadzenie do zarządzania projektami. Najlepsze rozwiązania i praktyki” – Comarch
  • 25 kwietnia – „Wysoka dostępność w systemach masowego przechowywania danych” - Fujitsu Technology Solutions
  • 9 maja – „Na początku był chaos… a później powstały wzorce projektowe” – Exaco
  • 16 maja – „Agile mobile app development using Xamarin and VS App Center” – Hexagon Polska
  • 23 maja – „Twój serwer www Twoją twierdzą - współczesne wektory zagrożeń” – Media4U

Wszystkie wykłady będą miały charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy szczególnie studentów.

Data dodania:2018-03-08
Agnieszka Garcarek-Sikorska