Analiza i ocena procesów produkcyjnych i logistycznych w erze Industry 4.0.

Rozwój nowoczesnych technologii powoduje, że istotna staje się szybkość dostosowania procesów do zmieniających się warunków.

Ogłoszenie epoki Industry 4.0 niesie za sobą szereg potrzeb przedsiębiorstw w zakresie analizy i oceny poziomu innowacyjności procesów oraz wskazania obszarów wymagających dostosowania do nowych wyzwań. Implementacja rozwiązań 4.0 podniesie innowacyjność procesową, sprawność i efektywność procesów oraz poprawi komfort pracy na stanowiskach, na których praca klasyfikowana jest jako ciężka i niebezpieczna. Przygotowana przez Katedrę Zarządzania Produkcją i Logistyki oferta kierowana jest do przedsiębiorstw wprowadzających innowacje procesowe z zakresu wdrażania narzędzi Industry 4.0.

Analiza i ocena procesów produkcyjnych i logistycznych w gospodarce o obiegu zamkniętym.

Gospodarka o obiegu zamkniętym niesie za sobą szereg potrzeb i wyzwań dla przedsiębiorstw w obszarze analizy i oceny poziomu innowacyjności procesów oraz w kontekście implementacji nowych rozwiązań.

Opracowana przez Katedrę Zarządzania Produkcją i Logistyki usługa pozwala na ocenę procesów gospodarki o obiegu zamkniętym z wykorzystaniem odpowiednich metod oraz wskazanie obszarów wymagających dostosowania do nowych wyzwań. Implementacja rozwiązań w gospodarce o obiegu zamkniętym to działania w celu podniesienia innowacyjności, sprawności procesów. Oferta kierowana jest do przedsiębiorstw wprowadzających innowacje procesowe z zakresu gospodarki cyrkularnej i gospodarki procesowej.

Analiza gotowości technologii do komercjalizacji.

Usługa opiera się na metodach znanych, choć niestosowanych przez osoby niemające do czynienia z zaawansowanymi kursami biznesu.

Przygotowana przez Zakład Innowacji i Marketingu usługa świadczona jest w oparciu o analizę czynników, takich jak: wyjątkowość pomysłu na technologię lub produkt, gotowość pomysłu do wdrożenia, wielkość rynku w branży, szacowana marża, konkurencja rynkowa, charakter rynku czy łatwość wejścia na rynek. Oferta kierowana jest do pracowników akademickich, studentów, osób chcących założyć firmę typu spin-off i spin-out, firm chcących pozyskać nową technologię oraz Centrów Transferu Technologii.

Ocena cyklu życia produktów i procesów.

Zastosowanie metody oceny cyklu życia do określenia wpływu na środowisko produktów lub procesów przemysłowych, przy uwzględnieniu oddziaływania wywieranego przez poszczególne fazy życia.

Wyniki przygotowanej przez Instytut Nauk Społecznych i Zarządzania Technologiami oceny cyklu życia mogą być wykorzystywane w celu dokonania efektywnej redukcji wpływu procesów technologicznych na środowisko oraz w celach marketingowych. Należy nadmienić, iż dostęp do tego typu usług jest w Polsce ograniczony. Oferta kierowana jest do przedsiębiorstw produkcyjnych.

Wsparcie w projektowaniu modelu biznesu.

wsparcie w obszarze budowy modelu biznesu dla osób zakładających działalność gospodarczą oraz jego optymalizację pod kątem wdrażania szeroko rozumianych innowacji dla działających już firm.

Opracowana przez Zakład Innowacji i Marketingu usługa wsparcia firm w obszarze kształtowania lub optymalizacji modelu biznesu realizowana jest w oparciu o metodę CANVAS wspartą analizą 7S McKinsey’a. Korzyścią prezentowanej oferty jest zwiększenie świadomości biznesowej w zakresie rozpoczęcia i rozwoju własnej działalności gospodarczej. Wsparcie w projektowaniu biznesu przeznaczone jest dla pracowników akademickich, studentów, osób chcących założyć firmę typu start-up, spin-off i spin-out, a także dla działających już małych firm.

Laboratorium LabNOISE.

Akredytowane w PCA nr 1660 Laboratorium LabNOISE służące do badań i ekspertyz akustycznych.

Stworzone przez naukowców z Instytutu Nauk Społecznych i Zarządzania Technologiami laboratorium znajduje zastosowanie w badaniu hałasu środowiskowego, przemysłowego, komunikacyjnego i komunalnego, badaniu maszyn i urządzeń oraz opracowaniu strategii redukcji hałasu dla przedsiębiorstw. Usługa kierowana jest do przedsiębiorców, jednostek samorządowych i rządowych.