Wydarzenia kulturalne

A+ / A-

Politechnika Łódzka to miejsce wielu wydarzeń, imprez i działań kulturalnych. Od wielu lat odbywają się u nas koncerty, spotkania z osobistościami ze świata kultury i sztuki, wernisaże, pokazy, projekcje i festiwale.

Studenckie radio „Żak”, nadające przez całą dobę na częstotliwości 88,8 MHz, działa już ponad 55 lat! To tutaj swoje pierwsze szlify zdobywało wielu znanych dziś w Polsce dziennikarzy radiowych.

Nieco młodszy jest nasz Chór Akademicki, którego występy możemy podziwiać nieprzerwanie od 45 lat. Jest jednym z najlepszych chórów amatorskich w Polsce. Studentów, którzy go tworzą, łączy pasja śpiewania i praca nad repertuarem, w którym znajduje się  muzyka różnych stylów i epok. Część ich bogatego dorobku została wydana na trzech płytach CD.

Najmłodszym muzycznym dzieckiem Politechniki jest Akademicka Orkiestra. Działa od 2005 roku, ale już ma na swoim koncie znaczące występy, m.in. zagrała w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W swoim repertuarze ma utwory klasyczne i rozrywkowe, a także muzykę filmową.

Dużą popularnością cieszy się również  cykl  „Muzyka na Politechnice”, który nieprzerwanie od blisko 25 lat gromadzi miłośników muzyki.

Wieloletnią tradycję w Politechnice Łódzkiej ma "Czwartkowe Forum Kultury". To doskonała okazja do spotkań z wybitnymi twórcami, intrygującymi osobowościami, znanymi i powszechnie cenionymi artystami.

Na Politechnice Łódzkiej działa także "Przedsionek Literacki" - miejsce spotkań i rozmów z pisarzami o ich książkach. Spotkania odbywają się w Galerii Biblio-Art, w Bibliotece PŁ.

Data dodania:2013-05-04
Data aktualizacji2017-10-24