Woonerf łączący kampusy PŁ już niebawem

W wakacje rozpoczną się prace nad woonerfem łączącym kampusy A i B na Politechnice Łódzkiej. Prace mają się zakończyć do końca roku.

Woonerf na ul. Stefanowskiego - wizualizacja

W ubiegłym tygodniu (12.02) na konferencji prasowej Zarządu Inwestycji Miejskich UMŁ Katarzyna Mikołajec – zastępca dyrektora, poinformowała że w wakacje rozpoczną sie prace związane z utworzeniem woonerfu na ul. Stefanowskiego. Będzie to realizacja zwycięskiego projektu "Przeszyci zielenią" zgłoszonego w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego przez studentów i pracowników Politechniki Łódzkiej.

Ulica Stefanowskiego zostanie przebudowana od ul. Potza, do ul. Radwańskiej według koncepcji przygotowanej przez studentów PŁ: Patryka Wacławiaka, Milenę Rypę, Darię Bartosik i Jana Kowalskiego pod opieką dr inż. arch. Barbary Wycichowskiej z Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ. Po przebudowie ten fragment ulicy stanie się miejskim podwórcem ze strefami przeznaczonymi dla pojazdów, z miejscami parkingowymi i ogródkami gastronomicznymi.

Ze strony Politechniki Łódzkiej w konferencji  wzięli udział: Adam Owczarek – kierownik Działu Rozwoju Uczelni, lider projektu oraz Patryk Wacławiak – student kierunku gospodarka przestrzenna, współautor i lider projektu.

Projekt "Przeszyci zielenią" jest częścią zwycięskiej pracy konkursowej stworzonej przez studentów Politechniki Łódzkiej w ramach akcji "Włócz się po mieście: warsztaty urbanistyczno-architektoniczne". Ogólnopolski konkurs na koncepcję zagospodarowania łódzkich kwartałów organizowany jest z powodzeniem od pięciu lat przez Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Cirkula na PŁ we współpracy z Miejską Pracownią Urbanistyczną w Łodzi.

Data dodania:2020-02-17
Małgorzata Trocha