"Włócz się po Bałutach" ze studentami

A+ / A-

Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Cirkula działające na Politechnice Łódzkiej, organizuje kolejne Ogólnopolskie Studenckie Warsztaty Urbanistyczno - Architektoniczne "Włócz się po Bałutach" poświęcone zagadnieniu rewitalizacji tkanki śródmiejskiej Łodzi.

To będzie już trzecia edycja projektu noszącego nazwę „Włócz się... po mieście”, zaplanowana w tym roku na 26 - 28 kwietnia. W poprzednich latach dotyczyła innych części miasta i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem wśród studentów z całej Polski, a także łódzkich urzędników i aktywistów.

- Tematyka warsztatów dotyczy rewitalizacji. Łódź jest znana w kraju jako pionier w tej dziedzinie,  a my jako łódzcy studenci pragniemy włączyć się w ten proces i propagować wiedzę o nim wśród osób z całej Polski  - mówi Joanna Rachubińska - studentka PŁ, organizatorka wydarzenia. - Uczestnicząc w tym projekcie pokazujemy, jak zmienia się nasze miasto oraz, w jaki sposób  studenci mogą przyczynić się do tego ważnego procesu.

Ostatniego dnia warsztatów, 28 kwietnia, zaplanowano prezentacje pomysłów i wniosków, wspólną  dyskusję oraz wymianę doświadczeń.  Rezultatem spotkania będą projekty koncepcyjne, które zostaną przekazane do Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi. Więcej informacji o wydarzeniu można preczytać na stronie projektu.

Data dodania:2017-04-13
Logo akcji "Włócz się po Bałutach".