Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Wiedzą, co mówią  3 – posłuchaj eksperta z PŁChoć zmieniły się zasady funkcjonowania uczelni, to Politechnika Łódzka nie zapomina o popularyzacji nauki. Nową inicjatywą są podcasty przygotowane przez naukowców PŁ.

 

„Wiedzą, co mówią 3 – posłuchaj eksperta” to kontynuacja znanego i lubianego już cyklu. Idea projektu – pokazanie, że nauka przychodzi z wyjaśnieniem wielu popularnych w życiu problemów– pozostała taka sama. Z uwagi na ograniczenia spowodowane epidemią, zmieniła się forma z filmowej na dźwiękową. W kolejnych podcastach jeden z sześciorga ekspertów, przystępnie i czasem z humorystycznym akcentem, odpowiada na nurtujące wielu pytania.

 

Swoją wiedzą i pasją dzielą się: dr inż. Dorota Bociąga, dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka, dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska, dr hab. inż. Grzegorz Szymański, dr inż. Jakub Szczepaniak i dr Marek Małolepszy. Bohaterów można poznać w krótkim filmie promującym cykl:

 

 

Wśród poruszanych tematów znajdują się: dieta sprzyjająca nauce, personalizacja w zakupach, matematyczne spojrzenie na zużycie papieru toaletowego, konsekwencje pandemii na Ziemię. W następnych tygodniach odbędą się kolejne premiery podcastów.

 

Materiały dostępne są na stronach internetowych: Soundcloud oraz Spotify. Zachęcamy do obserwowania kont Politechniki Łódzkiej w tych portalach.

 

Pomysłodawcą cyklu jest Dział Promocji, a montaż materiałów wykonało Centrum Multimedialne PŁ.


Data dodania:2020-04-23
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Agnieszka Garcarek-Sikorska
Zdjęcia
Zdjecie promujące 3. sezon cyklu "Wiedzą, co mówią"

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE