Warsztaty: prawo autorskie i wolne licencje w Bibliotece PŁ

Biblioteka PŁ zaprasza 22 października (poniedziałek) pracowników i doktorantów na warsztaty na temat praw autorskich i wolnych licencji w nauce, w szczególności w kontekście publikacji naukowych i danych badawczych.

Podczas warsztatów na PŁ będzie też mowa o promowaniu wśród uczestników idei Open Access oraz zasobów wiedzy na temat otwartości w nauce, tak aby po szkoleniu samodzielnie mogli doskonalić swoją wiedzę.

Warsztaty poprowadzi Natalia Mileszyk – prawniczka, specjalistka ds. polityk publicznych w Centrum Cyfrowych. Zgłoszenia należy przesyłać do 12.10 na adres: iwona.sojkowska@p.lodz.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Miejsce warsztatów: Biblioteka Politechniki Łódzkiej, ul. Wólczańska 223, sala 401, godz. 9.00-13.00.

Pytania dotyczące praw autorskich lub wolnych licencji, można przesłać do 12.10 bezpośrednio do osoby prowadzącej szkolenie: Natalii Mileszyk na adres: nmileszyk@centrumcyfrowe.pl.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu: Otwieramy naukę - udział Polski w międzynarodowych obchodach Open Access Week - zadanie finansowane w ramach umowy 868/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Data dodania:2018-10-11
Małgorzata Trocha