Warsztaty dla startupów i tygodniowy pobyt w Cambridge

Ambasada Brytyjska wraz ze Stowarzyszeniem Top 500 Innovators organizuje konferencję UK-Poland Science Forum. Jednym z elementów konferencji jest warsztat “Show Me the Money” współorganizowany przez Politechnikę Łódzką. Warsztat odbędzie się 13 września w hotelu Marriott w Warszawie. Wydarzenie jest dedykowane osobom zainteresowanym współpracą polsko-brytyjską w kontekście rozwijanego start-up’a.

Rejestracja zajmuje 5 minut i jest otwarta na stronie internetowej do zapełnienia ostatniego z 30 dostępnych miejsc.

Uczestnicy będą mieli pierwszeństwo w naborze do polskiej edycji programu tygodniowego szkolenia w Cambridge o nazwie “Cambridge Venture Camp”.

Warsztat Show Me The Money

Warsztat jest dedykowany młodym zespołom, przedsiębiorcom i startupom. Rozwija umiejętności pozycjonowania produktów na rynku, planowania strategii inwestycyjnych oraz prezentacji przed inwestorami.

Warsztat poprowadzi Profesor Alan Barrell. Praktyk biznesu, profesor na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii, Europie, Ameryce Północnej i Azji. Jego obecne prace koncentrują się w dużej mierze na rozwoju handlu i stosunków między Wielką Brytanią a Chinami. Niedawno mianowany przewodniczący 3-bilionowej RMB Chiński fundusz inwestycyjny technologii. Alan promuje wizję "świata bez granic". Anioł biznesu i inwestor.

Cambridge Venture Camp

Zespoły biorące udział w warsztacie mają szansę wzięcia udziału w Cambridge Venture Camp, tygodniowym warsztacie odbywającym się w Cambridge, współfinansowanym przez Ambasadę Wielkiej Brytanii w Polsce. Camp dedykowany jest zespołom, które posiadają projekt/produkt/usługę i aspiracje do prowadzenia własnej firmy. W ramach pobytu grupa 20 właścicieli start-up’u odbędzie intensywne szkolenia prowadzone przez specjalistów z grupy Cambridge Worldwide Associates. Otrzymają też możliwość spotkania z inwestorami i szansę na międzynarodowy rozwój swojego pomysłu. Bardzo ważne jest też poznanie atmosfery Cambridge, które jest nie tylko jednym z najlepszych na świecie ośrodków akademickich o jedynej swoim rodzaju atmosferze. Cambridge to również nowoczesny klaster technologiczny oraz najlepszy w Europie ekosystem innowacji. Projekt Cambridge Venture Camp był dotychczas organizowany z powodzeniem dla zespołów z Finlandii oraz krajów bałtyckich. W wypadku naboru na Polską edycję programu CVC pierwszeństwo w aplikowaniu zostanie przyznane uczestnikom warsztatu.

Data dodania:2018-08-31
Agnieszka Garcarek-Sikorska