Konkurs dla kreatywnych w ramach Łódzkich Dni Informatyki

Tegoroczne Dni Informatyki ze względu na sytuację epidemiczną, mają trochę inny charakter. Jednak nadal studenci będą mieli okazję wziąć udział w kilkudziesięciu wykładach i warsztatach, a uczniowie szkół średnich z terenu województwa łódzkiego – w dedykowanym konkursie.

baner reklamujący Łódzkie Dni Informatyki

Poruszane podczas tegorocznych Łódzkich Dni Informatyki zagadnienia, dotyczą najszybciej rozwijających się obszarów informatyki – jak np. Internet rzeczy, cyberbezpieczeństwo, aplikacje mobilne, gry komputerowe czy praca w chmurze.

Specjalnie dla uczniów szkół średnich w ramach ŁDI został przygotowany konkurs, w którym zespoły koordynowane przez nauczycieli, mogą wykazać się wiedzą i kreatywnością, a także wygrać cenne nagrody – sprzęt komputerowy.

- W konkursie może wziąć udział zespół liczący od trzech do pięciu uczniów, który przygotuje projekt w postaci 5 minutowego klipu wideo, w jednym z czterech obszarów tematycznych dotyczących: stworzenia lekcji swoich marzeń; gry edukacyjnej; przygotowania internetowej aplikacji do optymalizacji wypełnienia czyli pędzlem po desce oraz ICT dla Zielonego Łódzkiego - zachęca Barbara Konarzewska z Działu Rozwoju PŁ. - Każdy z tematów został omówiony podczas wcześniejszych wykładów, prowadzonych przez wykładowców z PŁ i UŁ. Zajęcia odbyły się on-line w październiku i są dostępne na stronie wydarzenia www.lodzkiedniinformatyki.pl/junior.

Na projekty zespołów uczniowskich organizatorzy czekają do 18 listopada. Prace zostaną ocenione przez jury składające się z przedstawicieli Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego oraz firm zrzeszonych w Klastrze. Wyniki zostaną ogłoszone podczas tegorocznych Łódzkich Dni Informatyki, które odbędą się w dniach 24-27 listopada.

Łódzkie Dni Informatyki to także szereg wydarzeń dla studentów. Odbędą się wykłady i warsztaty, prowadzone przez specjalistów z klastrowych firm. W tym roku wykład otwierający „Własny biznes, wzloty i fackupy - czyli 8 rzeczy, które chciałbym wiedzieć, zanim zostałem przedsiębiorcą” wygłosi Michał Sadowski - założyciel Brand24, jednej z najbardziej obiecujących polskich firm technologicznych, autor bestsellerowej książki “Rewolucja Social Media”, programista, grafik i fotograf. Szczegóły znajdują się na stronie www.lodzkiedniinformatyki.pl

ICT Polska Centralna Klaster to porozumienie ponad 30 organizacji – największych pracodawców branży IT w regionie, instytucji otoczenia biznesu oraz największych łódzkich uczelni – Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. To właśnie Politechnika Łódzka – największa uczelnia techniczna w regionie – jest inicjatorem i koordynatorem klastra ICT oraz organizatorem Łódzkich Dni Informatyki.

Historia Łódzkich Dni Informatyki rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy to Politechnika Łódzka, współpracując z Uniwersytetem Łódzkim w ramach ICT Polska Centralna Klaster zorganizowała największe w regionie wydarzenie poświęcone szeroko pojętej informatyce i telekomunikacji.

Łódzkie Dni Informatyki są współfinansowane z budżetu Miasta Łodzi, w ramach zadania publicznego "Łódź naukowa, Łódź akademicka 2020/2021", oraz z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Data dodania:2020-11-05
Małgorzata Trocha