Veolia ogłosiła konkurs dla studentów PŁ

Ruszyła kolejna edycja konkursu na najlepszą pracę inżynierską, organizowanego przez firmę Veolia we współpracy z Politechniką Łódzką. Główna nagroda wynosi 5 000 zł.

Plakat konkursu firmy Veolia dla studentów PŁ

W regulaminie konkursu znalazło się kilka innowacji, na które zwraca uwagę dr inż. Krzysztof Smółka z Instytut Mechatroniki i Systemów Informatycznych PŁ, od kilku lat związany z konkursem.

Mimo oficjalnej nazwy, regulamin uwzględnia możliwość przesłania pracy magisterskiej, o ile nie brała wcześniej udziału w konkursie. Nie definiujemy też adresatów  wydziałów PŁ, konkurs skierowany jest do wszystkich. Do zdobycia są też trzy nagrody pieniężne. Praktyki są  tylko opcją, bo nie wiemy, jaka będzie sytuacja w wakacje. Na ten moment od roku praktyki realizowane są wyłącznie zdalne.
Dodatkowym wyróżnieniem dla Laureatów konkursu jest możliwość udziału w rekrutacji do programu Veolia Summer School (VSS). Udział w programie umożliwia wymianę wiedzy i doświadczeń  ze studentami z różnych kontynentów, których łączy zamiłowanie do czystej energii, wody i środowiska. Podczas warsztatów uczestnicy VSS mają możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem instalacji, które wpływają na poprawę  komfortu życia milionów ludzi na całym świecie.

Tematyka pracy powinna dotyczyć jednego z poniższych obszarów:

•  Efektywność energetyczna,
  •  Stosowanie energii odnawialnych,
  •  Zarządzanie energią w przemyśle i gospodarce komunalnej,
  •  Usługi związane z ciepłownictwem,
  •  Produkcja oraz dystrybucja ciepła i energii elektrycznej,
  •  Eksploatacja aktualnych instalacji energetycznych należących do Veolia Energia Łódź,
  •  Rozwiązania możliwe do zastosowania w Veolia Energia Łódź w przyszłości.

Termin składania prac upływa 12 marca. Wszystkie aktualne informacje o konkursie są dostępne na stronie organizatora.

Data dodania:2021-02-16
Małgorzata Trocha