Tydzień z matematyką i fizyką na PŁ

Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ (CNMiF), już po raz dziewiąty, organizuje dla uczniów liceów ogólnokształcących z województwa łódzkiego - Tydzień z matematyką i fizyką. Politechnikę Łódzką odwiedzi 160 uczniów.

Cykliczna akcja prowadzona przez CNMiF spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Licealiści przyjeżdżają na Politechnikę Łódzką, aby przez pięć dni uczestniczyć w zajęciach przygotowanych tylko dla nich. Mieszkają w domach studenckich, uczęszczają na wykłady, ćwiczenia i warsztaty oraz laboratoria z matematyki i fizyki - wyjaśnia organizatorka wydarzenia, dr inż. Agnieszka Niedziałkowska z CNMiF PŁ. - Zajęcia poprowadzą nieodpłatnie wykładowcy Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki we współpracy z wykładowcami Instytutu Fizyki Wydziału FTIMS PŁ. Sale udostępnią: Instytut Fizyki oraz Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji PŁ.

Tydzień z matematyką i fizyką na PŁ

W tym roku Tydzień z matematyką i fizyką na PŁ zaplanowano w terminie 10-14 września. W akcji wezmą udział uczniowie z I LO w Sieradzu, I LO z Tomaszowa Mazowieckiego, II LO z Wielunia, II LO ze Zduńskiej Woli i LO z Poddębic. Są to szkoły objęte patronatem CNMiF PŁ.

Uczniowie, w ramach pobytu na Politechnice Łódzkiej, będą też zwiedzali uczelnię. Odwiedzą LabFactor - nowoczesny budynek Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Centrum Technologii Informatycznych, Bibliotekę. Po zajęciach będą mogli skorzystać z politechnicznych obiektów sportowych, które udostępnia Centrum Sportu PŁ.

Data dodania:2018-08-30
Małgorzata Trocha
Doc. Andrzej Just i dr inż. Agnieszka Niedziałkowska z CNMiF PŁ podczas tygodnia z matematyką i fizyką w  2018 r. Politechnice Łódzkiej. foto. Archiwum PŁ,  Jacek Szabela.