Tydzień z matematyką i fizyką na PŁ

Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ (CNMIF) zorganizowało, już po raz ósmy, dla uczniów liceów ogólnokształcących z terenu województwa łódzkiego - Tydzień z matematyką i fizyką. Ponad 160 osób z województwa łódzkiego spędzi ten tydzień  (11-15.09) na Politechnice Łódzkiej.

- Cykliczna akcja prowadzona przez CNMIF spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Licealiści przyjeżdzają na Politechnikę Łódzką, aby przez pięć dni uczestniczyć w zajęciach przygotowanych tylko dla nich. Mieszkają w domach studenckich, uczęszczają na wykłady, ćwiczenia i warsztaty oraz laboratoria z matematyki i fizyki - wyjaśnia organizatorka wydarzenia, dr inż. Agnieszka Niedziałkowska z CNMiF PŁ.Tydzień z matematyką i fizyką na PŁ

Każdego roku, na tygodniowych zajęciach w CNMIF, jest coraz więcej uczestników. W rozpoczynającym się Tygodniu z matematyką i fizyką, biorą udział uczniowie z I LO w Sieradzu, I LO z Tomaszowa Mazowieckiego, II LO z Wielunia, II LO ze Zduńskiej Woli i LO z Poddębic. Łącznie z opiekunami  przyjechały na PŁ 163 osoby.

Uczniowie będą też zwiedzali uczelnię. Odwiedzą LabFactor – nowy, bardzo nowoczesny budynek Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ. Będą mogli obejrzeć m.in.: Laboratorium Procesów Podstawowych, Laboratorium Kinetyki Reakcji Chemicznych, Laboratorium Nanotechnologii i Energii Wodorowej oraz Laboratorium Dymu.

Chciałbym dowiedzieć się jak wyglądają wykłady na uczelni, zobaczyć jak bardzo różnią się od zajęć szkolnych. Chcę wziąć udział w ćwiczeniach. Poznać wykładowców i poczuć się jak osoba będąca na studiach. Chciałbym też dowiedzieć się, co może zaoferować mi Politechnika Łódzka jako uczelnia, dlaczego warto wybrać właśnie ją – mówi Kuba Jaruga, uczeń LO w Poddębicach, który uczestniczy w zajęciach.

Uczestnicy Tygodnia z matematyką i fizyką zwiedzą także Bibliotekę PŁ. Po zajęciach będą mogli skorzystać z obiektów sportowych, które udostępnia Centrum Sportu PŁ.

Data dodania:2017-09-08
Małgorzata Trocha