UTW_kronika_wydarzen

Szkolenie dla słuchaczy UTW PŁ - profilaktyka urazów i promocja bezpieczeństwa

W dniu 28 listopada 2018 r. zorganizowano dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej konferencję poświęconą profilaktyce urazów i promocji bezpieczeństwa, finansowaną w całości ze środków Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020.

Podczas konferencji, w której wzięło udział 120 słuchaczy, omawiane były zagadnienia urazów i upadków, czynniki predysponujące do ich wystąpienia oraz sposoby prewencji

Poruszana podczas konferencji tematyka jest niezwykle ważna, nie tylko dla osób 60+. Wiele zmienia się w podejściu do profilaktyki zdrowia osób starszych, mimo to sami seniorzy często nie maja gdzie zdobyć wyczerpującej wiedzy jak zapobiegać wypadkom i chorobom, aby nie musieć leczyć ich następstw. Często wystarczy pomyśleć o podstawach, jakimi są domowe otoczenie czy architektura miasta przyjazna osobom starszym aby zapobiec nieszczęściu.

Lekarz-wykładowca przekazywał wiedzę w sposób bardzo interesujący i przystępny dla seniorów. Rzetelnie odpowiadał na wszelkie pytania słuchaczy, zarówno w czasie szkolenia jak i przerw. Informacje wydane w formie nieodpłatnych publikacji na pewno przyczynią się do utrwalenia wiadomości uzyskanych przez seniorów w trakcie szkolenia.

Ilość pytań zadawanych przez słuchaczy świadczy o głębokiej potrzebie organizacji tego typu spotkań.

Zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku to nie tylko wykłady historyczne czy związane z szeroko pojętą kulturą i sztuką. Są to także praktyczne działania dla profilaktyki zdrowia i bezpieczeństwa, wspólnie z Policją czy jednostkami samorządu lokalnego. To działania zarówno edukacyjne jak i w formie praktycznych ćwiczeń, na które uczęszcza ponad 600 słuchaczy UTW PŁ, mających świadomość wagi aktywności psychofizycznej dla zdrowia.

Data dodania:2020-04-03
Agnieszka Domińczyk-Kuderko