Światowe innowacje, międzynarodowi eksperci, praktyczne warsztaty

Łódź będzie gospodarzem VII Zlotu Stowarzyszenia TOP 500 Innovators. W Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej 17-18 maja zagoszczą specjaliści, którzy z sukcesem prowadzą startupy, naukowcy z najlepszych brytyjskich uczelni, a także grupa wiodących polskich specjalistów z zakresu innowacji i transferu technologii.

Stowarzyszenie Top 500 Innovators skupia przedstawicieli środowisk naukowych i centrów transferu technologii w Polsce, którzy swoje doświadczenie zdobywali na najlepszych uczelniach na świecie, m.in. w Stanford University czy University of California, Berkeley.

Konferencja współorganizowana przez Politechnikę Łódzką poświęcona będzie startupom i firmom działającym na styku nauki z biznesem.

Dwudniowe wydarzenie zostanie uroczyście otwarte w czwartek 17 maja o godz. 10:00, z udziałem rektora PŁ prof. Sławomira Wiaka, przedstawicieli ambasad: amerykańskiej i brytyjskiej, ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego oraz Urzędu Miasta Łodzi.

W pierwszym dniu konferencji światowej klasy specjaliści przedstawią praktyki z najbardziej rozwiniętego europejskiego ekosystemu innowacji, czyli tzw. złotego trójkąta Cambridge-Oxford-Londyn.

Prof. Allan Barrell (Cambridge Worldwide Associates, wcześniej profesor na Uniwersytcie w Cambridge) opowie o swoich obserwacjach na temat brytyjskich i polskich klastrów innowacji.

Nicholas Coutts, który odpowiadał za globalny rozwój kanałów dystrybucji w IBM, opowie m.in. o programach wspierających startupy, które współtworzył w różnych częściach Europy.

Będą też success story: o firmie DestiNA Genomics opowie jej założyciel Hugh Ilyine, a polską firmę VersaBox przedstawi jej współzałożyciel Jakub Michalski.

Drugi dzień wydarzenia otworzy prezentacja dr Michael Mbogoro, przedstawiciela spółki zajmującej się transferem technologii na Oxford University.

- Wieloletnie doświadczenie i wypracowane procedury pozwoliły tej instytucji skutecznie skomercjalizować setki technologii. Najbardziej spektakularna to spin-off stworzony przez studenta zoologii i sprzedany za 500 milionów dolarów – informuje dr inż. Grzegorz Liśkiewicz z PŁ. - Po serii inspirujących wystąpień przyjdzie czas na użyteczną wiedzę pomocną w realnym działaniu, w tym celu zaplanowano panel dyskusyjny poświęcony pozyskiwaniu funduszy na start-up i komercjalizację wyników badań.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z szerokiej oferty warsztatów nastawionych na realne i praktyczne umiejętności.

Szczegółowe informacje na stronie http://top500meetup.pl/

Data dodania:2018-05-14