Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Sukcesy pływaków z PŁW miniony weekend  (27-28.10) zawodnicy wyczynowej sekcji pływania KU AZS PŁ walczyli na pierwszych w sezonie, zimowych zawodach z cyklu Grand Prix Polski, które odbyły się na pływalni w Oświęcimiu.  Startująca siedmioosobowa drużyna osiągnęła, już na początku sezonu zimowego, bardzo dobre wyniki.

 

- Najsilniejszym ogniwem sekcji KU AZS PŁ był Bartłomiej Lassek. Zwyciężył w trzech konkurencjach (50 m stylem motylkowym, 50 m dowolnym oraz 100 m zmiennym). Był drugi na 100 m stylem dowolnym oraz trzeci na 100 m motylkowym. - Bartek osiągając wartościowe wyniki został czwartym zawodnikiem zawodów w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając między innymi Radosława Kawęckiego. Na dystansach sprinterskich 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym dzielił i rządził pokonując faworytów, odnotowując niesamowity postęp zwłaszcza na pierwszym z nich. W rywalizacji delfinistów poprawił swój rekord życiowy o niemal sekundę, zwyciężając w wyścigu z czasem 23.50. Wśród zmiennistów osiągnął drugi w karierze rezultat 54.52, a żaden z rywali nie był w stanie mu dorównać ani w pierwszej ani w drugiej części dystansu. Swoją klasę pokazał w ostatnim bloku zawodów wygrywając ze znaczną przewagą na 50m dowolnym wygrywając ze specjalistami na tym dystansie - informuje trener,  Łukasz Przybył z  KU AZS PŁ.

 

Równie dobrą postawą w Oświęcimiu odznaczył się Marcel Wągrowski, najlepszy "zmiennista" minionych zawodów. Zwyciężył na 400 m stylem zmiennym, zajął drugie miejsca po zaciętej walce z Michałem Poprawą na 200 m i na 100 m, plasując się zaraz za Lasskiem.

 

Wśród zawodniczek najwyższe lokaty zajmowała Zuzanna Dzwonnik, meldując się na wysokim drugim miejscu, zaraz za Alicją Tchórz na 200 m stylem zmiennym. Nasza zawodniczka poprawiała również rekordy życiowe na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem motylkowym.

 

Bartosz Wodyński poprawił rekordy życiowe na 100 i 400 m stylem dowolnym. Julia Wróbel osiągnęła swój najlepszy rezultat w karierze na 50 m stylem motylkowym. Udane występy na początku sezonu zaliczyły również Sara Motyl i Natalia Zrobek.

 

- Drużyna zajęła wysokie 4 miejsce w zawodach. Bardzo cieszy nas wysoka dyspozycja naszych zawodników, którzy z ogromną wiarą i zaangażowaniem przygotowują się do nadchodzących Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat w Lublinie. Najcięższy okres przygotowań zbliża się wielkimi krokami - dodaje trener Przybył.


Data dodania:2018-10-29
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Na zdjęciu Bartłomiej Lassek i Zuzanna Dzwonnik z sekcji pływania KU AZS PŁ.  Foto. Łukasz Przybysz

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE