Sukcesy Liceum PŁ w olimpiadzie chemicznej

W pierwszym etapie 67. Olimpiady Chemicznej uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej (PLOPŁ) zajęli drużynowo pierwsze miejsce w Polsce. - Nigdy wcześniej w historii PLOPŁ młodzi chemicy, na tym etapie olimpiady nie uzyskali tak wspaniałych wyników - mówi dyrektor szkoły Tomasz Kozera.

Uczniowie PLO PŁ podczas inauguracji roku szkolnego 2019-2020 fot. Jacek SzabelaMimo trudności związanych z pandemią i zdalnego nauczania, uczniowie Politechniki Łódzkiej nie przestają przygotowywać się do konkursów i olimpiad przedmiotowych. Ostatnio „drużyna chemików z PLOPŁ” pod opieką dra Krzysztofa Klimaszewskiego i dr inż. Elżbiety Szubiakiewicz osiągnęła znaczący sukces w rywalizacji olimpijskiej. Do drugiego etapu 67. Olimpiady Chemicznej zakwalifikowało się aż 10 uczniów naszego liceum.

Uczeń klasy drugiej Adam Sukiennik zajął I miejsce w Polsce, i nie jest to jego pierwszy sukces. - W ubiegłym roku szkolnym Adam był członkiem drużyny reprezentującej Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Turcji.  Był jednym z najmłodszych uczestników tego etapu w historii - dodaje dyrektor Kozera.

Tegoroczni maturzyści - Julia Szyda zajęła 6. miejsce, a Grzegorz Kociołek miejsce 11 w kraju. Należy wyróżnić również ucznia klasy drugiej - Patryka Olszewskiego, który uplasował się na 17. miejscu.

- Uczniowie naszej szkoły biorą również aktywny udział w innych olimpiadach i konkursach przedmiotowych np. fizycznej, biologicznej, języka angielskiego lub statystycznej, osiągając w nich również znaczące sukcesy. Prace przygotowawcze do konkursów koordynują nauczycieli naszej szkoły. Okazuje się, że dobra organizacja zdalnego nauczania nie powoduje obniżenia, jakości kształcenia i zmniejszenia motywacji uczniów do wytężonej pracy - podkreśla dyrektor Kozera.

Data dodania:2021-01-15
Małgorzata Trocha