Sukces studentki PŁ w 20 Bridges Swim

Aleksandra Bednarek, studentka PŁ jako pierwsza Polka opłynęła wyspę Manhattan, czyli ponad 46,5 km w wodach rzeki Hudson.

Pływaczka reprezentująca UKS SP 149 Łódź pokonała ten dystans 13 lipca w czasie 7 godzin, 7 minut i 34 sekund.

Aleksandra Bednarek jest coraz bliżej zdobycia Potrójnej Korony w pływaniu na wodach otwartych. Po ubiegłorocznym pokonaniu kanału Catalina oraz tegorocznym udziale w 20 Bridges Swim do sukcesu brakuje jeszcze przepłynięcia wpław kanału La Manche.

Na co dzień studiuje stacjonarnie inżynierię biomedyczną na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. O swojej pasji do pływania oraz planach związanych z pracą nad implantami opowiada w cyklu "Potęguj możliwości":

Data dodania:2019-07-16
Agnieszka Garcarek-Sikorska,