STYPENDYSTA-STUDENT w Instytucie Inżynierii Materiałowej Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej

Instytut Inżynierii Materiałowej Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej ogłasza nabór na stanowisko: STYPENDYSTA-STUDENT

Nazwa jednostki: Instytut Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej – Łódź
Nazwa stanowiska: stypendysta-student

Wymagania:

• status studenta studiów II stopnia w zakresie inżynierii materiałowej lub dyscyplin pokrewnych,
  • znajomość podstaw inżynierii materiałowej,
  • znajomość zagadnień związanych z metodami i technikami badań materiałów,
  • dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodne korzystanie z literatury naukowej,
  • silna motywacja do pracy naukowej, umiejętność samodzielnej pracy badawczej oraz opracowywania i analizowania wyników, rzetelność, skrupulatność, pracowitość i odpowiedzialność za powierzone prace,
  • atutem będzie przynajmniej podstawowa wiedza z zakresu mikroskopii sił atomowych

Opis zadań:

Aktywny udział w pracach badawczych w ramach międzynarodowego projektu „Wytwarzanie powłok na bazie faz MAX i MXene metodą atomowego osadzania warstw”, w szczególności w badaniach z wykorzystaniem mikroskopii sił atomowych; udział w dyskusji i opracowaniu danych; regularne składanie raportów z wykonanych prac.

Typ konkursu NCN: międzynarodowy

Termin składania ofert: 15 marca 2019r., do godz. 12:00

Forma składania ofert:

Osoby zainteresowane stypendium powinny złożyć drogą elektroniczną na adres lukasz.kolodziejczyk@p.lodz.pl (dr hab. inż. Łukasz Kołodziejczyk) lub osobiście (w sekretariacie Instytutu Inżynierii Materiałowej PŁ – piętro IV, pok. 444, ul. Stefanowskiego 1/15, 90-924 Łódź) w/w wymagane dokumenty oraz oświadczenie uczestnika konkursu, zgodnie z formularzem załączonym do ogłoszenia. W przypadku aplikacji drogą e-mailową należy przesłać plik w formacie PDF zawierającym zeskanowany podpis. W tytule maila proszę napisać „stypendium ALD4MAX”.

Warunki zatrudnienia:

• Rodzaj umowy: stypendium
  • Stypendium: 1000 zł/miesięcznie
  • Data rozpoczęcia: kwiecień 2019 roku
  • Okres zatrudnienia: 6 miesięcy
  • Stypendium będzie wypłacane w ratach, na podstawie umowy, zawartej między jednostką a młodym naukowcem, która określa wysokość tego stypendium oraz okres i warunki jego wypłacania.

Wymagane dokumenty:

• list motywacyjny,
  • życiorys zawierający informację o dotychczasowej działalności naukowej, od otychczasowych osiągnięciach i wyróżnieniach oraz o zainteresowaniach naukowych,
  • lista zaliczonych podczas studiów przedmiotów kierunkowych wraz z uzyskanymi ocenami,
  • kopie uzyskanych dyplomów,
  • kopia .pdf pracy licencjackiej/inżynierskiej,
  • inne załączniki, np. listy referencyjne, abstrakty konferencyjne itp. (opcjonalnie).

• Osoby zainteresowane stypendium powinny złożyć drogą elektroniczną na adres lukasz.kolodziejczyk@p.lodz.pl (dr hab. inż. Łukasz Kołodziejczyk) lub osobiście (w sekretariacie IIM-pok. 444, PŁ, ul. Stefanowskiego 1/15, 90-924 Łódź) w/w wymagane dokumenty oraz oświadczenie uczestnika konkursu, zgodnie z formularzem załączonym do ogłoszenia. W przypadku aplikacji drogą e-mailową należy przesłać plik w formacie PDF zawierającym zeskanowany podpis. W tytule maila proszę napisać „stypendium ALD4MAX”.
  • Kandydaci zostaną wyłonieni i zatrudnieni zgodnie z Regulaminem przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki określonym uchwałą Rady NCN nr 50/2013 z dnia 3 czerwca 2013 r.
  • Zgłoszenia będą oceniane przez Komisję Konkursową powołaną przez kierownika projektu. Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia rozmowy z wybranymi kandydatami (o miejscu i czasie rozmowy kandydaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną).
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 29 marca 2019 roku.
  • Warunkiem zatrudnienia w projekcie jest brak zatrudnienia na umowę o pracę / umowę cywilno-prawną w projektach NCN.
  • Dodatkowe informacje dotyczące tematyki projektu kandydaci mogą uzyskać bezpośrednio od kierownika projektu (dr hab. inż. Łukasz Kołodziejczyk, email: lukasz.kolodziejczyk@p.lodz.pl)
  • Regulamin przyznawania stypendiów naukowych dostępny jest na stronie www.iim.p.lodz.pl w aktualnościach na stronie głównej.

Prosimy o zamieszczenie w przesyłanych dokumentach klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji o następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie stypendium dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji” (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych, Dz.U. z dnia 24 maja 2018 r., poz. 1000) w ramach projektu: „Wytwarzanie powłok na bazie faz MAX i MXene metodą atomowego osadzania warstw”.

Data dodania:2019-02-27
Filip Podgórski