Stypendium socjalne dla studentów i doktorantów PŁ w r. akadem. 2017/18

Ogólne informacje dot. stypendium socjalnego dla studentów i doktorantów Politechniki Łódzkiej:

Stypendium socjalne, wraz ze zwiększeniem  z tytułu zamieszkania w domu studenckim lub obiekcie innym niż dom studencki, może otrzymać student/doktorant Politechniki Łódzkiej będący w trudnej sytuacji materialnej, którego udokumentowany miesięczny dochód na 1 osobę w rodzinie w 2016 r. nie przekroczył:

1.  w przypadku studentów 950 zł netto;
  2. w przypadku doktorantów 1043 zł netto.

Stypendia przyznawane są na rok akademicki.

Dochód, od którego zależy kwota przyznanego stypendium, należy odpowiednio udokumentować dołączonymi do wniosku zaświadczeniami z Urzędu Skarbowego lub z innych instytucji, w zależności od sytuacji materialnej w rodzinie studenta/doktoranta.

Szczegółowe zasady przyznawania stypendium socjalnego oraz katalog wymaganych dokumentów zawiera właściwy regulamin.

Wysokość stypendium socjalnego w PŁ:

Wysokość stypendium socjalnego stanowi różnica ww. kwoty i wysokości miesięcznego dochodu netto na jedną osobę w rodzinie studenta/doktoranta w 2016 r., przy czym kwota przyznanego stypendium socjalnego wynosi :

1. w przypadku studentów - maksymalna - 950 zł, zaś minimalna – 50 zł miesięcznie;
  2. w przypadku doktorantów - maksymalna - 1 043 zł, zaś minimalna – 50 zł miesięcznie.

Zwiększenie stypendium socjalnego:

1. z tytułu zamieszkania studenta/doktoranta w DS. lub obiekcie innym niż DS. wynosi 290 zł miesięcznie;
  2. z tytułu zamieszkania studenta/doktoranta w DS. lub obiekcie innym niż DS. z niepracującym małżonkiem lub dzieckiem studenta/doktoranta wynosi 390zł miesięcznie.

Wysokości poszczególnych stypendiów opisane są we właściwym komunikacie.

Składanie wniosków:

Wnioski o stypendia można składać w dziekanatach wydziałów, na których studiują osoby zainteresowane. Przyjmowane są cały rok, a przyznawane od m-ca, w którym wpłynął kompletny wniosek.

Terminy składania wniosków o stypendium znajdują się w komunikacie. Terminy mają charakter organizacyjny.

Uwaga: w przypadku pobierania w Urzędu Skarbowego zaświadczenia o zarobkach należy złożyć w urzędzie wniosek o wydanie zaświadczenia o treści wymaganej przez uczelnię, zgodnie z wzorem A.

Data dodania:2017-06-27
Agnieszka Garcarek-Sikorska