Stypendium rektora dla najlepszych studentów PŁ w r. akadem. 2018/2019

Ogólne informacje dot. stypendium rektora dla studentów Politechniki Łódzkiej:

O stypendium rektora dla najlepszych studentów w Politechnice Łódzkiej może ubiegać się student będący na minimum 2 roku studiów pierwszego stopnia lub minimum pierwszego semestru studiów drugiego stopnia (rozpoczętych w terminie najpóźniej roku od ukończenia studiów pierwszego stopnia).

Stypendium rektora dla najlepszych studentów na pierwszym roku studiów pierwszego stopnia może zostać przyznane wyłącznie studentowi spełniającemu łącznie warunki:

przyjętemu na pierwszy rok studiów w roku złożenia egzaminu maturalnego,

który jest laureatem olimpiady międzynarodowej albo laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim, o których mowa w przepisach o systemie oświaty.

Stypendium rektora dla najlepszych studentów może otrzymywać student, który:

uzyskał za ostatni rok studiów wysoką średnią ocen lub

posiada osiągnięcia naukowe, artystyczne lub wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym;

Wykaz punktowanych osiągnięć zawiera właściwy załącznik nr 1 do regulaminu.

Stypendia przyznawane są wg kierunku i formy kształcenia (studia stacjonarne i niestacjonarne oraz studia pierwszego i drugiego stopnia) na danym wydziale.

Stypendia przyznawane są maksymalnie 10% najlepszych studentów danego kierunku, którzy otrzymali największą liczbę punktów w swojej grupie rankingowej.

Stypendium przyznawane jest na rok studiów.

Szczegółowe zasady przyznawania stypendium rektora zawiera właściwy regulamin.

Wysokość stypendium rektora w PŁ:

Kwota przyznanego stypendium może składać się z dwóch części: kwoty podstawowej oraz kwoty zwiększenia stypendium. Wartość kwoty podstawowej jest stała dla wszystkich stypendystów i jest niezależna od liczby punktów rankingowych i miejsca na liście rankingowej.

Zwiększenie stypendium przysługuje w uczelni stypendystom, którym przyznano stypendium rektora dla najlepszych studentów i którzy uzyskali jedną z dwóch najwyższych wartości punktów rankingowych na danym kierunku ( w ramach podstawowej jednostki organizacyjnej/CKM).

Kwoty stypendium:

podstawowa- 550 zł miesięcznie;

zwiększenia- 400 zł miesięcznie.

Wysokości poszczególnych stypendiów opisane są we właściwym komunikacie.

Składanie wniosków:

Wnioski o stypendium rektora należy wydrukować za pośrednictwem webdziekanatu oraz przedstawić wraz z niezbędnymi załącznikami w dziekanatach wydziałów, na których studiują osoby zainteresowane.

Studenci 1 roku studiów I stopnia wypełniają załączony poniżej wniosek o ww. stypendium.

Terminy składania wniosków o stypendium znajdują się w komunikacie.

Data dodania:2018-08-21
Małgorzata Woźniak