Stypendium dla osób z niepełnosprawnościami rok akademicki 2022/2023

Na pierwszym planie znajduje się stojak wypełniony wnioskami o przyznanie stypendium, który stoi na biurku. W tle konsultant studencki siedzi przed komputerem.

Stypendium dla osób z niepełnosprawnościami

Stypendium dla osób z niepełnosprawnościami może otrzymywać student lub doktorant z tytułu niepełnosprawności potwierdzonej orzeczeniem właściwego organu.

Jeśli posiadasz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i chcesz ubiegać się o stypendium, najpierw musisz zarejestrować się w naszym Biurze. Na stronie możesz pobrać kwestionariusz rejestracyjny. Pomaga nam on w rozpoznaniu potrzeb danego studenta/doktoranta, a co za tym idzie, lepszej pomocy. Taki kwestionariusz możesz uzyskać również u naszych Konsultantów Studenckich.

STUDENCI/DOKTORANCI NIEZAREJESTROWANI W BON zobowiązani są do:

• dostarczenia do BON PŁ oryginału orzeczenia o stopniu niepełnosprawności
  • wypełnienia kwestionariusza rejestracyjnego
  • wygenerowania podania na swoim indywidualnym koncie w WebDziekanat („Generator podań”) oraz wypełnienia tego podania
  • uzupełnienia nr konta bankowego na WebDziekanacie (zakładka konto)
  • podpisania decyzji o przyznaniu stypendium w Dziekanacie (decyzja może zostać perzesłana pocztą)

STUDENCI/DOKTORANCI ZAREJESTROWANI W BON czyli Ci, którzy otrzymywali stypendium dla osób niepełnosprawnych w poprzednim roku zobowiązani są do:

• wygenerowania podania na swoim indywidualnym koncie w WebDziekanat („Generator podań”) oraz ponownego wypełnienia wniosku o przyznanie stypendium
  • dostarczenie wniosku do Biura ds. Osób Niepełnosprawnych (A30)

WYSOKOŚĆ STYPENDIUM

• uzależniona jest od stopnia niepełnosprawności
  • wypłacane jest w kwotach: (szczegółowe informacje znajdują się w komunikacie)
    • znaczny stopień niepełnosprawności – 850 zł miesięcznie,
    • umiatkowany stopień niepełnosprawności – 700 zł miesięcznie,
    • lekki stopień niepełnosprawności – 550 zł miesięcznie.

Zapraszamy w terminie:

• zostaliście studentami pierwszego roku i Wasze studia rozpoczynają się od października 2022 r. (sem. zimowego) - składacie wnioski od 3 do 31 października 2022 r.
  • studenci/doktoranci pozostałych lat studiów - składacie wniosek od czerwca 2022 r. do 31 października 2022 r.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych potwierdza na wniosku o stypendium dla osób niepełnosprawnych stopień niepełnosprawności studenta (znaczny, umiarkowany lub lekki) na podstawie dostarczonych dokumentów. Wszelkie dokumenty potwierdzające niepełnosprawność studentów PŁ przechowywane są w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych.

Stypendium dla osób niepełnosprawnych jest przyznawane od pierwszego roku studiów na dany rok akademicki. Kontynuacja wypłaty na kolejny semestr roku akademickiego następuje automatycznie, jeżeli oczywiście będzie utrzymany status studenta oraz orzeczenie będzie miało ważność.

Należy pamiętać, że jeśli studiujecie na kilku kierunkach studiów możecie otrzymać stypendium tylko na jednym wskazanym przez siebie kierunku.

Stypendium przysługuje na studiach pierwszego i drugiego stopnia, jednak nie dłużej niż 12 semestrów, bez względu czy je pobieraliście, z zastrzeżeniem, że w ramach tego okresu świadczenia przysługują na studiach:

• pierwszego stopnia - nie dłużej niż przez 9 semestrów,
  • drugiego stopnia - nie dłużej niż przez 7 semestrów;

Terminy składania wniosków

Regulamin pomocy materialnej

Wszystkich studentów, którzy ubiegali się o przyznanie stypendium informujemy, iż stypendium przyznaje i wypłaca Sekcja Obsługi Świadczeń. BON jedynie pośredniczy w procedurze przyznawania stypendiów. W związku z powyższym o wszelkie szczegóły związane z wypłatami należy pytać w Sekcji Obsługi Świadczeń Politechniki Łódzkiej.

Data dodania:2017-11-07
Data aktualizacji2022-09-21