Stypendia Miasta Łodzi - nabór wniosków

Do 30 października trwa nabór wniosków do VII edycji Programu stypendiów naukowych Miasta Łodzi dla studentów i doktorantów szkół wyższych z terenu Miasta Łodzi.

Studenci I roku studiów stacjonarnych wybranych 55 kierunków łódzkich uczelni, będący laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz doktoranci podejmujący badania w kluczowych dla rozwoju miasta obszarach mogą składać wnioski o przyznanie Stypendium Miasta Łodzi.

Głównym celem miejskiego programu stypendialnego jest stworzenie warunków sprzyjających podejmowaniu studiów na kierunkach istotnych dla rozwoju Łodzi, a także przyciąganie do Łodzi zdolnej, ambitnej młodzieży, również spoza regionu.

Wyróżnieni studenci otrzymają miesięcznie przez okres jednego roku akademickiego max. 1 500 zł, natomiast doktoranci max. 2 500 zł.

W dotychczasowych sześciu edycjach programu stypendialnego wyłonionych zostało 105 stypendystów, którzy łącznie otrzymali od miasta wsparcie w wysokości 1.475.036 zł.

Korzystający z programu Stypendyści to wybitnie uzdolnieni młodzi ludzie, którzy legitymują się nie tylko wysoką średnią ocen, ale także dużą aktywnością w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia poza uczelnią oraz rozwijania swoich pasji. W wielu przypadkach wyróżnieni Stypendyści zdobyli więcej niż jeden tytuł w różnych olimpiadach, mają na swoim koncie liczne publikacje oraz ściśle współpracują z biznesem.

Szczegóły dotyczące warunków udziału w VII edycji programu stypendialnego oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej

Dodatkowych informacji udziela Biuro Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UMŁ, tel. 42 638 43 27, 42 638 59 28, e-mail: mlodziwlodzi@mlodziwlodzi.pl.

Data dodania:2017-10-06
Agnieszka Garcarek-Sikorska