STUDIA, PRAKTYKI I STAŻE ZA GRANICĄ

A+ / A-

Co roku kilkuset studentów PŁ, najwięcej wśród uczelni technicznych, wyjeżdża na zagraniczne uniwersytety. Tak intensywna wymiana została doceniona przez Narodową Agencję Programu Erasmus, która przyznała Politechnice Łódzkiej tytuł „Uczelnia przyjazna mobilności".

Zapraszamy naszych studentów do skorzystania z możliwości wyjazdu na studia bądź praktyki w ramach programu Erasmus.

Oprócz programu Erasmus zachęcamy do skorzystania z możliwości wyjazdu na studia za granicą w ramach następujących ofert:

- BIURO UZNAWALNOŚCI WYKSZTAŁCENIA I WYMIANY MIĘDZYNARODOWEJ

- DAAD - NIEMIECKA CENTRALA WYMIANY AKADEMICKIEJ

- SCIEX - FUNDUSZ STYPENDIALNY

- FSS - FUNDUSZ STYPENDIALNY I SZKOLENIOWY

FSS - FUNDUSZ STYPENDIALNY I SZKOLENIOWY W PŁ

- FUNDUSZ WYSZEHRADZKI

- CEEPUS - ŚRODKOWOEUROPEJSKI PROGRAM STUDIÓW UNIWERSYTECKICH

- NATIONAL SCHOLARSHIP PROGRAMME OF THE SLOVAC REPUBLIC

Oferty praktyk i staży zagranicznych:

- ORGANIZACJA NARODÓW ZJEDNOCZONYCH DS. OŚWIATY, NAUKI I KULTURY / UN EDUCATIONAL, SCIENTIFIC AND CULTURAL ORGANIZATION (UNESCO)

- EUROPEJSKA ORGANIZACJA BADAŃ JĄDROWYCH / EUROPEAN ORGANIZATION FOR NUCLEAR RESEARCH (CERN)