Studia dualne na wzornictwie w PŁ

Od marca na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów (TMiWT) PŁ, ruszą studia dualne na specjalności Wzornictwo – Architektura Produktu Tekstylnego realizowane w ramach projektu „Wzornictwo praktyczne na Politechnice Łódzkiej - studia II stopnia”.

Wzornictwo na PŁ

Przygotowany na PŁ przez specjalistów program kształcenia, jest skierowany do osób zainteresowanych łączeniem nauki z praktyką. Studenci w ramach studiów dualnych zdobędą wiedzę teoretyczną, którą będą mieli okazję od razu wykorzystać w firmach, w ramach płatnych staży. W projekcie weźmie udział tylko 15 osób.

- Na cały tok studiów zaplanowane są różne formy wsparcia, m.in. dodatkowe zajęcia z języka angielskiego  zakończone egzaminem TELC B1/B2, wyjazdy na Targi Mody w Poznaniu i Paryżu na Premiere Vision, wizyta studyjna w ramach koncepcji „Industry 4.0” w Chinach oraz warsztaty z Trendwatcherem. Ponadto studenci będą mieli możliwość uczestnictwa w certyfikowanych kursach z zakresu budowania stron www, grafiki komputerowej i zarządzania własną marką - informuje dr inż. Marcin Barburski, adiunkt na Wydziale TMiWT, opiekun projektu.

Program studiów dualnych jest skierowany przede wszystkim do absolwentów kierunków plastycznych m.in.: wzornictwa, grafiki, projektowania wnętrz oraz włókiennictwa. A także do osób zainteresowanych równoczesnym rozwojem naukowym, jak i zawodowym, chcących podnosić swoje kompetencje oraz odpowiadać na potrzeby nowoczesnej gospodarki.

Rekrutacja prowadzona będzie w lutym poprzez portal rekrutacyjny Politechniki Łódzkiej.

Projekt „Wzornictwo praktyczne na Politechnice Łódzkiej - studia II stopnia” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 POWER, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Instytucją wdrażającą jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

pasek 4 logo

Data dodania:2019-01-28