Studentka PŁ złotą medalistką Mistrzostw Świata w karate

Dorota Banaszczyk, studentka inżynierii biomedycznej na PŁ, zdobyła w Madrycie pierwszy dla Polski medal mistrzostw świata w karate olimpijskim.

Dorota Banaszczyk, studentka PŁ podczas walki na MŚ w Madrycie, foto.Xavier Servolle

Nasza złota medalistka studiuje na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, na studiach pierwszego stopnia, już na trzecim roku.

- Wybrałam inżynierię biomedyczną na PŁ, ponieważ jest to kierunek przyszłościowy. Łączy ze sobą wiele dziedzin nauki oraz pozwala na wykorzystanie wiedzy technicznej w medycynie - wyjaśnia D. Banaszczyk. - Profesjonalne uprawienie sportu w połączeniu z nauką to nie lada wyzwanie, ale udaje mi się to pogodzić. I jedno i drugie wymaga sporo czasu, na szczęście zawsze mogę liczyć na pomoc ludzi z kierunku oraz zrozumienie ze strony prowadzących zajęcia. Gdyby nie to na pewno byłoby mi dużo trudniej.

Jak widać z dobrym skutkiem udaje jej się łączyć te dwie aktywności. Dorota Banaszczyk karate trenuje w Klubie Sportowym Olimp Łódź, pod opieką Macieja Gawłowskiego.

Pani Dorota zapytana o plany na najbliższe lata powiedziała: Jeżeli chodzi o moje plany, to na pewno będę teraz walczyć o Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Niestety złoty medal Mistrzostw Świata nie daje mi jeszcze kwalifikacji, ale po tym co osiągnęłam głęboko wierzę, że ciężka praca doprowadzi mnie do tego celu. Chciałabym również pozytywnie ukończyć studia i być może dalej kontynuować naukę na naszej uczelni.

Na Mistrzostwach Świata studentka PŁ startowała w kumite w kategorii wagowej 55 kg. Za dwa lata ta dyscyplina zadebiutuje na igrzyskach.

Dorota Banaszczyk, studentka PŁ, złota medalistka MŚ w karate. foto. Xavier Servolle

Data dodania:2018-11-16
Małgorzata Trocha
Dorota Banaszczyk studentka PŁ, złota medalistka MŚ w karate. foto. Xavier Servolle