Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Studentka PŁ laureatką konkursu KOŁOAleksandra Kozłowska studentka architektury na Politechnice Łódzkiej zwyciężyła w konkursie KOŁO na toaletę publiczną.

 

Aleksandra Kozłowska, druga od prawej, wsród jury podczas wręczania nagrody. Foto. Maciej Kacprzak

 

W środę, 20 czerwca, w Urzędzie Miasta Słupska odbyło się oficjalne rozdanie nagród w XX, jubileuszowym konkursie KOŁO na toaletę publiczną. Aleksandra Kozłowska odebrała nagrodę Grand Prix oraz nagrodę za Debiut Roku, czyli staż w biurze architektonicznym Kuryłowicz & Associates. Nagrodą jest również szansa realizacji projektu.

 

Tematem XX konkursu był projekt koncepcyjny wolnostojącego budynku z funkcją toalety miejskiej w Słupsku, w kontekście historycznym, w nawiązaniu do planowanej rewitalizacji bulwarów rzeki Słupi.

 

Na stronie konkursu, w uzasadnieniu jury napisało:
Grand Prix przyznano pracy za zdecydowany gest architektoniczny, który swoją siłą porządkuje i organizuje przestrzeń na styku z zabytkowym otoczeniem. Stworzenie alternatywnego przejścia, wzbogacającego sposób postrzegania otoczenia o nową perspektywę oraz wykreowanie czytelnych ram do aranżacji różnych aktywności miejskich, zdają się być głównymi zamysłami konsekwentnie przeprowadzonej koncepcji. Czytelnie i atrakcyjnie została rozwiązana funkcja podstawowa. Zaproponowana funkcja uzupełniająca, ściśle związana z miejscem, służyć może promocji miasta oraz obserwacji jego rozwoju na permanentnie uzupełnionej makiecie. Może to odbywać się w połączeniu z funkcją gastronomiczną, w atrakcyjny sposób integrując mieszkańców.

 

- Każda edycja konkursu KOŁO dotyczy innego miasta. Przez ostatnich 20 lat były to na przykład: Warszawa, gdzie obiekt już powstał, ale też Kazimierz Dolny, Kraków, Poznań  - wyjaśnia laureatka konkursu.

 

Aleksandra Kozłowska studiuje architekturę na I roku studiów magisterskich na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ. Jest również laureatką tegorocznego konkursu Dom Jutra.

 

Więcej informacji oraz zdjęcia projektu konkursowego znajdują się na stronie konkursu.


Data dodania:2018-06-22
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Dyplom Grand Prix dla Aleksandry Kozłowskiej z PŁ w konkursie KOŁO. Foto.  Maciej Kacprzak

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE