Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Studentka PŁ chce przepłynąć kanał Catalina na PacyfikuAleksandra Bednarek, studentka inżynierii biomedycznej na PŁ, razem z koleżanką ze Szczecina - Hanią Bakuniak, chcą jako pierwsze Polki przepłynąć kanał Catalina należący do Korony Oceanów, zwany też kanałem La Manche Ameryki. Dziewczyny do pokonania mają 34 km w zimnych wodach Pacyfiku. Każda z nich popłynie w jedną stronę.

 

Aleksandra Bednarek studiuje na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Skończyła pierwszy rok studiów. W czasie wakacji, a konkretnie 27 sierpnia, chciałaby zrealizować niezwykły projekt związany z jej pozanaukową pasją, czyli pływaniem na wodach otwartych. To dyscyplina, o której w Polsce niewiele się mówi.

 

Projekt nosi nazwę Polska Przeprawa Stulecia i ma charakter charytatywny. Akcja promuje zbiórkę środków na leczenie i rehabilitację Ignacego Pianko, małego chłopca z zespołem wad genetycznych, autyzmem, guzem mózgu, który mierzy się z wyzwaniami dnia codziennego.

 

Ewa Chojnacka, rzecznik PŁ rozmawia z Aleksandrą, na kilka dni przed jej wyjazdem do USA. Polecamy całość wywiadu w Życiu Uczelni.


Data dodania:2018-07-27
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Aleksandra Bednarek, studentka PŁ. Foto. Ewa Chojnacka

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE