Studentka PŁ chce przepłynąć kanał Catalina na Pacyfiku

Aleksandra Bednarek, studentka inżynierii biomedycznej na PŁ, razem z koleżanką ze Szczecina - Hanią Bakuniak, chcą jako pierwsze Polki przepłynąć kanał Catalina należący do Korony Oceanów, zwany też kanałem La Manche Ameryki. Dziewczyny do pokonania mają 34 km w zimnych wodach Pacyfiku. Każda z nich popłynie w jedną stronę.

Aleksandra Bednarek studiuje na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Skończyła pierwszy rok studiów. W czasie wakacji, a konkretnie 27 sierpnia, chciałaby zrealizować niezwykły projekt związany z jej pozanaukową pasją, czyli pływaniem na wodach otwartych. To dyscyplina, o której w Polsce niewiele się mówi.

Projekt nosi nazwę Polska Przeprawa Stulecia i ma charakter charytatywny. Akcja promuje zbiórkę środków na leczenie i rehabilitację Ignacego Pianko, małego chłopca z zespołem wad genetycznych, autyzmem, guzem mózgu, który mierzy się z wyzwaniami dnia codziennego.

Ewa Chojnacka, rzecznik PŁ rozmawia z Aleksandrą, na kilka dni przed jej wyjazdem do USA. Polecamy całość wywiadu w Życiu Uczelni.

Data dodania:2018-07-27
Aleksandra Bednarek, studentka PŁ. Foto. Ewa Chojnacka