Studenckie projekty dla inteligentnego kampusu

Zbudowanie inteligentnego kampusu to element strategii przyjętej przez władze Politechniki Łódzkiej. W tym kontekście uczelnia realizuje projekty dydaktyczne, naukowe oraz infrastrukturalne, a teraz zachęca także studentów do zaproponowania nowych rozwiązań.

Rektor prof. Sławomir Wiak ogłosił konkurs Smart Campus - krok w kierunku inteligentnego kampusu. Na najciekawsze pomysły czeka 45 tysięcy złotych.

Studenci potrafią nas zaskakiwać swoją wyobraźnią. Doświadczamy tego począwszy od zajęć prowadzonych metodą design thinking, przez koncepcje powstające w Interdyscyplinarnej Szkole Innowacji, po projekty trafiające do finałów różnych konkursów technologicznych. Postanowiłem ogłosić konkurs na nowe rozwiązania do zastosowania w kampusie Politechniki Łódzkiej, takie które wpłyną na jego lepsze funkcjonowanie, komfort czy też bezpieczeństwo. Zadanie jest sformułowane bardzo ogólnie, aby nie ograniczać kreatywności studentów. Projekt musi jednak wykorzystywać inteligentne technologie – mówi rektor.

Projekty mogą być indywidualne lub zespołowe, rozwijane pod naukową opieką mentora, czyli nauczyciela akademickiego. O dofinansowanie mogą rywalizować studenci studiów I i II stopnia Politechniki Łódzkiej. Ważne, aby konkursowa propozycja nie była wcześniej realizowana i dofinansowana ze środków Politechniki Łódzkiej.

Maksymalna wysokość dofinansowania pojedynczego projektu wynosi 15 000 zł. – Oznacza to, ze możemy wybrać nie jeden, a kilka nowych pomysłów – mówi prorektor ds. studenckich prof. PŁ Witold Pawłowski, do którego będą składane sprawozdania z realizacji projektu. – Zgłoszenia przyjmujemy do połowy lutego. Zakładamy, że laureatów konkursu wybierzemy przed początkiem do marca, a do 30 października będziemy czekać na zakończenie realizacji projektu. Rezultaty planujemy przedstawić na specjalnej sesji naukowej.

Data dodania:2019-01-24
Ewa Chojnacka