Studenci PŁ wyremontują kolejny dom dziecka w Łodzi

Przez miesiąc studenci budownictwa z Politechniki Łódzkiej, wspólnie z innymi wolontariuszami zrzeszonymi w Młodej Kadrze Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, będą remontować kolejny Dom Dziecka w Łodzi.

Workcamp 2017

W poniedziałek, 23 lipca, studenci kierunków technicznych rozpoczną remont Domu Małego Dziecka przy ul. Lnianej 9 w Łodzi. Spośród 20 zgłoszeń wybrano placówkę, w której mieszka 29 dzieci w wieku od 4 miesięcy do 5 lat. Młodzi inżynierowie sami organizują się w grupy i opracowują plan działania.

O projekcie opowiada Mateusz Gimziński, uczestnik Workcamp, student Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, który obecnie pisze pracę dyplomową.

Remont obejmie łącznie 7 pomieszczeń. Renowacji ulegnie ponad 40 m kw. parkietu, wymienione zostaną parapety wraz z obudowami grzejników, położymy płytki w korytarzach, pomalujemy ściany oraz zakupimy nowe meble i rzeczy codziennego użytku dla wychowanków. Wszelkie materiały oraz środki finansowe potrzebne do organizacji przedsięwzięcia pozyskujemy sami, od firm oraz osób, które chcą wspierać naszą inicjatywę.

Dla studentów biorących udział w projekcie, to nauka działania w zespole oraz podwyższanie umiejętności zawodowych. Jednak przede wszystkim uczestnictwo w takiej akcji to przykład ogromnej wrażliwości społecznej młodych ludzi.

Pierwsza edycja projektu Workcamp, trzy  lata temu, obejmowała remont Domu Małego Dziecka przy ul. Drużynowej 3/5. W 2016 roku 50 wolontariuszy przez 4 tygodnie wyremontowało 6 pokoi, korytarz oraz łazienkę w Domu Dziecka nr 10 przy ul. Nawrot 31. Workcamp 2017 to prace w Domu Dziecka nr 11 przy ul. Wólczańskiej 251, gdzie udało się wyremontować 6 pokoi, korytarz oraz łazienkę.

W tegorocznym Workcamp Łódź weźmie udział kilkudziesięciu wolontariuszy z całej Polski, dla których PŁ będąca partnerem akcji, zapewniła zakwaterowanie w akademikach. Budżet, który organizatorom udało się zebrać to 19 tysięcy złotych. W tym roku projekt wsparły finansowo firmy: Budimex SA, BZB Biuro Zarządzania w Budownictwie, Virako oraz Mota Engil.

Prace w Domu Małego Dziecka potrwają do 15 sierpnia, w tym czasie jego mieszkańcy będą na wakacjach.

Data dodania:2018-07-17
Małgorzata Trocha
Workcamp 2017, na zdjęciu prof. Marek Lefik, dziekan BAIŚ i wiceprezydent K.Piątkowski