Studenci PŁ wyremontowali kolejny dom dziecka w Łodzi

Studenci budownictwa Politechniki Łódzkiej i wolontariusze z całej Polski skończyli remont Domu Dziecka dla Małych Dzieci przy ulicy Lnianej 9 w Łodzi.

Projekt WORKCAMP 2018 zrealizowany został z inicjatywy Koła Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Jego celem było podniesienie jakości życia 29 wychowanków domu dziecka, w wieku od kilku miesięcy do kilku lat.

Przez dwa tygodnie, od 23 lipca do 4 sierpnia 2018 roku ponad 30 wolontariuszy z całej Polski wyremontowało: szatnię, korytarz, bawialnię, sypialnię, kuchnię oraz łazienkę. Jak podaje Mateusz Gimziński, koordynator projektu WORKCAMP MK PZITB 2018 Łódź, na wykonanie prac organizatorzy zebrali 19 tysięcy złotych, materiały budowlane w postaci farb oraz część nowych mebli.

Co zastaną dzieci po powrocie do placówki? We wszystkich pomieszczeniach odmalowano ściany, w sypialni blask odzyskał zniszczony parkiet, położony na 40 m2, nowe są też parapety oraz maskownice grzejników w bawialni, sypialni i kuchni, w korytarzu studenci położyli płytki. Z pozyskanych pieniędzy wystarczyło jeszcze na zakup nowych mebli do bawialni, sypialni oraz kuchni. Jak posumowuje Mateusz Gimziński:

Remont przebiegał bez większych zaskoczeń. Mieliśmy jedynie nieoczekiwany problem z tynkiem odpadającym na jednej ze ścian, a szczególnym utrudnieniem był niekończący się upał.

W szlachetnej inicjatywie, jaką jest Workcamp, wolontariuszy wsparły firmy: Budimex S.A, Virako, Mota-Engil, BZB Projekt, Dekoral, Rossmann.

Była to już 4 łódzka edycja projektu, w której uczestniczyli wolontariusze pamiętający edycje pierwszą, jak i nowe twarze.

Data dodania:2018-08-03
Agnieszka Garcarek-Sikorska