75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Studenci PŁ pokonali Australię w dobrym styluZespół Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej, jako jedyny reprezentant Polski, uczestniczył po raz trzeci w prestiżowym wyścigu samochodów elektrycznych zasilanych energią słoneczną – Bridgestone World Solar Challenge 2019 w Australii. Ich całkowicie zmodyfikowany samochód Eagle Two zajął 2. miejsce w klasyfikacji praktyczności pojazdów.

 

Pojazd solarny Eagle Two zbudowany przez studentów PŁ

 

Samochód startujący w tegorocznym wyścigu w  Australii nabrał nowego wyglądu - zarówno karoseria, jak i wnętrze pojazdu zostały dopracowane dzięki współpracy ze studentami łódzkiej ASP. 

 

Eagle Two jest napędzany dwoma silnikami BLDC o łącznej mocy 10 kW, zasilanymi energią zmagazynowaną w baterii o pojemności 60 kWh, umieszczonej w podłodze pojazdu. System pozwala na przejechanie rekordowego dystansu 2 400 km na jednym ładowaniu! Na dachu samochodu zamontowane zostały nowoczesne panele fotowoltaiczne o wysokiej odporności na uszkodzenia oraz imponującej sprawności, przekraczającej 23 proc.

 

Przedstawiciel koncernu Tesla, podkreślił w swojej wypowiedzi, że samochód łódzkich studentów jest najbardziej stylowym samochodem startującym w wyścigu.

 

Zespół Lodz Solar Team to projekt studentów Politechniki Łódzkiej, działający w ramach SKN Miłośników Motoryzacji Instytutu Maszyn Przepływowych Wydziału Mechanicznego, którzy od 5 lat, z sukcesami, pracują nad konstrukcją pojazdów napędzanych energią słoneczną.


Data dodania:2019-10-28
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE