Studenci PŁ czekają na dawców szpiku

Politechnika Łódzka włączyła się w akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych w ramach projektu „HELPERS’ GENERATION”. To cykliczne wydarzenie Fundacji DKMS skupiającej ogólnopolską społeczność studencką, wokół misji pomocy chorym na nowotwory krwi.

DKMS plakat

Przez dwa dni, 13 i 14 grudnia (piątek i sobota), w godz. 8.00-15.00 na wszystkich wydziałach Politechniki Łódzkiej, zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego.

Rejestracja zajmuje kilka minut. Polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji ratowania życia.

Stoiska wolontariuszy na Politechnice Łódzkiej będą się znajdowały w następujących budynkach:

Wydział Mechaniczny W1 – A-22
Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki W2 – A-10
Wydział Chemiczny W3 – A-27
Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów W4 – A-33
Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności W5 – A-3
Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii  Środowiska W6 – B-7
Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej W7 – B-9
Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji W8 – B-9
Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska W9 – A-6

Włączając się w akcję rejestracyjną na uczelniach w całej Polsce, Politechnika Łódzka zorganizowała pierwsze stoiska DKMS w dniach 3 i 5 grudnia na Wydziale Eletrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki oraz w Budynku Trzech Wydziałów.

„HELPERS’ GENERATION” to projekt powiązany z rozpoczętą w kwietniu 2013 roku przez Fundację DKMS inicjatywą rejestracji potencjalnych dawców szpiku na uczelniach. Jego celem jest zaangażowanie społeczności akademickiej w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji rejestracji. W ramach poprzednich inicjatyw skierowanych do studentów z całej Polski, na uczelniach zarejestrowano ponad 121 609 (lipiec 2019) potencjalnych dawców, spośród których już ponad 750 osób (lipiec 2019) podarowało potrzebującym pacjentom szansę na życie.

Data dodania:2019-12-12
Małgorzata Trocha