Studenci z całego świata będą budować interfejsy przyszłości

W piątek 7 lipca w Politechnice Łódzkiej rozpocznie się międzynarodowa szkoła letnia poświęcona tematowi interakcji człowiek-komputer. Do Łodzi przyjedzie kilkudziesięciu wykładowców i studentów z całego świata, aby kształcić się w zakresie metod budowania, projektowania i analizy interaktywnych technologii komputerowych. Wykład otwarcia wygłosi profesor Krzysztof Gajos z Uniwersytetu Harvarda, najlepszej uczelni na świecie.

Autorytety w dziedzinie informatyki z USA, Danii, Szwecji, Austrii, Finlandii i Niemiec poprowadzą nieszablonowe zajęcia dla studentów i kadry akademickiej. W gronie nauczycieli są profesorowie z czołowych uczelni na świecie, m.in. z Uniwersytetu Harvarda, University College London, Indiana-Purdue.

Szkoła obejmie szereg wykładów wstępnych do ćwiczeń praktycznych, w których studenci będą budować i oceniać systemy interaktywne. Tematykę szkoły dobrze ilustruje jeden z tytułów wykładu otwartego „To, co teraz zostało udowodnione, kiedyś było tylko w wyobraźni”

Podczas szkoły letniej studenci będą pogłębiać swoją wiedzę w zakresie metod stosowanych w interakcji człowiek komputer, takich jak definiowanie pól dla innowacji, budowanie i testowanie prototypów rozwiązań, czy też praktyczne zastosowania inżynierii komputerowej.

Część wydarzeń związanych ze szkołą odbędzie się także w łódzkiej Manufakturze, gdzie będą prowadzone badania terenowe i eksperymenty z użytkownikami. Studenci będą projektować m.in. rozwiązania dla lepszego rozumienia i eksponowania przeszłości, co jest niezwykle interesujące w kontekście rewitalizacji postindustrialnej tkanki miejskiej w Łodzi.

Jak mówi koordynator ze strony Politechniki Łódzkiej, dr inż. Andrzej Romanowski z Instytutu Informatyki Stosowanej

- Projektowanie interaktywnych technologii to istotny aspekt systemów komputerowych przyszłości, a dzięki organizacji takich wydarzeń Łódź staje się rozpoznawalna na naukowej mapie świata.

Otwarcie szkoły, której nazwa brzmi Methods in HCI - Łódź Summer School odbędzie się w piątek 7 lipca, o godzinie 18:00 w Auli Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE przy ul. Żwirki 36.

Organizatorzy zapraszają na wykłady otwarte, które od 8 do 13 lipca będą odbywać się codziennie o godzinie 9:00 w Auli IFE.

Organizatorami wydarzenia pod patronatem JM Rektora PŁ prof. Sławomira Wiaka są: Instytut Informatyki Stosowanej Wydziału EEIA oraz IFE przy współpracy z Uniwersytetem w Sztutgarcie i przy wsparciu ACM SIGCHI (Oddziału ds. Interakcji Człowiek-Komputer Międzynarodowego Stowarzyszenia Maszyn Obliczeniowych) i Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Data dodania:2017-07-06
Ewa Chojnacka
Budynek Centrum Kształcenia MIędzynarodowego PŁ (IFE).