Staże wakacyjne 2018 w USA dla studentów – dodatkowa rekrutacja

Trwa uzupełniająca rekrutacja do programu wakacyjnych praktyk w USA - Polish-American Internship Initiative. Poszukiwani są studenci elektrotechniki na stanowisko Engineering Intern w firmie Raytheon, renomowanej amerykańskiej korporacji. Aplikować mogą studenci studiujący na minimum drugim lub trzecim roku elektrotechniki. Wszyscy, którzy chcieliby wyjechać na staż do USA w wakacje 2018 mogą składać aplikacje on-line – termin upływa 26 stycznia.

Dzięki PAII wyróżniający się w nauce polscy studenci odbywają wakacyjne praktyki w USA, w uznanych amerykańskich korporacjach. Uczestnicy staży, które trwają od 2 do 3 miesięcy, otrzymują wynagrodzenie. Udział w programie jest dla studentów bezpłatny, organizatorzy pokrywają koszty podróży oraz pomagają studentom w uzyskaniu wizy. Podczas staży studenci zdobywają cenne doświadczenie zawodowe i mają okazję wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą na studiach.

O udział w programie mogą ubiegać się studenci studiów stacjonarnych uczelni akademickich, biegle władający językiem angielskim, legitymujący się bardzo dobrymi wynikami w nauce i aktywni społecznie.

Rekrutacja przebiega on-line, wnioski elektroniczne można składać do 26 stycznia 2018 r., termin nadsyłania dokumentów to 29 stycznia. Więcej informacji dostępne jest na profilu Facebook.

Polish-American Internship Initiative to wspólne przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Ambasady USA w Polsce, wspierane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Waszyngtonie. Realizatorem inicjatywy jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości we współpracy z firmami oferującymi staże. Od 2011 roku, w siedmiu edycjach PAII, 87 polskich studentów odbyło staże w amerykańskich firmach i zyskało bezcenne doświadczenie zawodowe.

***************

Realizator Programu:

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości istnieje od 1991 roku. FEP działa na rzecz wyrównywania szans młodzieży pochodzącej z rejonów wiejskich w dostępie do edukacji wyższej oraz zapewnienia polskim studentom poziomu wykształcenia, który umożliwi im skuteczne konkurowanie na rynku pracy. Główne działania Fundacji koncentrują się na przyznawaniu stypendiów studentom wszystkich lat studiów, począwszy od I roku studiów, w ramach prowadzonego od 2002 roku Programu Stypendiów Pomostowych; inicjowaniu i organizowaniu konkursów przyczyniających się do rozwoju przedsiębiorczości oraz konferencji; organizowaniu staży i dofinansowywaniu nauki w kraju i za granicą. Fundacja jest również realizatorem programu Projektor – wolontariat studencki.

Więcej informacji:
Renata Janowska, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, r.janowska@fep.lodz.pl, tel.: (42) 632 59 91,
www.paii.pl; www.stypendia-pomostowe.pl; www.fep.lodz.pl

Data dodania:2018-01-19