Statuetka PROStudencka uczelnia 2011 dla PŁ

5 listopada 2011 r. w Warszawie zostały wręczone nagrody Środowiska Studenckiego. Rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu organizowanego przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się w czasie uroczystej wieczornej gali odbywającej się w ramach Konwentu Przewodniczących Samorządów Studenckich. Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Stanisław Bielecki odebrał statuetkę za zwycięstwo w kategorii PROStudencka uczelnia 2011. Jak podkreślają organizatorzy „Założeniem Konkursu jest promowanie prostudenckości instytucji, firm, organizacji i osób związanych ze środowiskiem akademickim oraz uczelni, które zapewniają swoim studentom najlepsze warunki kształcenia i możliwości rozwoju poza tokiem studiów.”
Prof. Stanisław Bielecki dziękując naszym studentom za zgłoszenie uczelni do konkursu podkreślał, że poddanie się recenzji dokonywanej przez młodych ludzi ma wartość szczególną, a gdy wypada ona pozytywnie, to szczególne też jest poczucie satysfakcji. W kategorii tej wyróżniono Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych w Warszawie.
Nagrodę przyznano w kilku kategoriach. Obecna na gali minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka otrzymała statuetkę w kategorii PROstudencki autorytet w życiu publicznym. Pozostałe kategorie, w których wręczono dyplomy dla wyróżnionych i statuetki dla zwycięzców to: PROjekt roku - zwyciężyło II studenckie forum jakości, Media PRO - zwyciężyła red. Jolanta Ojczyk z Rzeczpospolitej, PROdukt Roku - zwyciężył program Akamedik - sieć przychodni akademickich, Wykładowca Roku - zwyciężył prof. Piotr Francuz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Data dodania:2011-11-07
Anna Boczkowska