Spotkanie siódme - 17 kwietnia 2008 r.

Gościliśmy rodowitego Łodzianiana - Czesława Majewskiego.
Mimo niewątpliwej popularności na którą zapracował przez lata obecności scenicznej, komponowania i występów telewizyjnych nasz gość okazał się być człowiekiem bardzo skromnym. Z początku sprawiał nawet wrażenie zakłopotanego zgotowanym mu gorącym przyjęciem.
Opowieść o swoim życiu rozpoczął od dzieciństwa spędzonego w naszym mieście. Pan Czesław na koncie współpracę z takimi artystami jak Włodzimierz Korcz, czy Olga Lipińska -  w jej kabarecie wcielał się w pianistę Pana Czesia, który w każdym odcinku kabaretu retorycznie pytał Jana Kobuszewskiego: „Panie Janeczku mam grać?!?”. Odpowiedź jak pamiętamy mogła być tylko jedna: „Grać Panie Czesiu, grać!”. Chyba jednak największą popularność przyniosły mu występy w chętnie oglądanym swojego czasu przez telewidzów show – „Śpiewające fortepiany”. Zasiadał w nim za czarnym instrumentem. Spotkanie urozmaicone było improwizacją na syntezatorze kilku tematów muzycznych wybranych przez widzów. Złożyła się na nią między innymi wiązanka przebojów George Gershwina.

Data dodania:2008-04-28
Filip Podgórski