Spotkanie jedenaste – 20 listopada 2008 r.

Zaszczyciła nas Anna Nehrebecka – znana aktorka.
Pochodzi z artystycznej rodziny – jej dziadek śpiewał w mediolańskiej La Scali. W roku 1969 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Zadebiutowała jednak już rok wcześniej w przedstawieniu teatralnym „Duch z Canterville”.

Aktorstwo jest tylko jedną z pasji Pani Nehrebeckiej. Drugą, której oddaje się z nie mniejszym zaangażowaniem jest poezja. Szczególnie ceni twórczość Zbigniewa Herberta – mieliśmy okazję wysłuchać jednego z jego wierszy w interpretacji naszego gościa.
Jako żona polskiego ambasadora w Królestwie Belgii opowiadała też o wymogach etykiety dyplomatycznej, wizycie polskiego premiera w Brukseli, którą miała okazję organizować. Ciekawostką była historia renowacji zabytkowego fortepianu firmy Steinway, który znajdował się w polskiej ambasadzie. Jak się potem okazało jest to pierwszy egzemplarz instrumentu tej firmy, który trafił do Belgii, a wcześniej grywał na nim między innymi Ignacy Paderewski.

Data dodania:2008-12-10
Filip Podgórski