Sportowy weekend w Zatoce Sportu PŁ

Niezwykle ciekawie zapowiada się najbliższy weekend (14-16.06) w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Odbędą się dwie gale walk: kickboxingu oraz brazylijskiego jiu-jitsu, turniej Interligi w piłce wodnej z udziałem mistrza Polski ŁSTW Ocmer oraz zawody pływackie dla dzieci  - Decathlon Swimfit Cup, połaczone z piknikiem.

Rozpoczynamy w piątek (14.06) popołudniu Policyjną Galą Sztuk Walki, która jest  finałem projektu "Plan Gliniarz". Będziemy świadkami pięciu walk kickboxingu w formułach K1 i Kick Light. W ringu staną naprzeciwko siebie uczestnicy projektu, a kibicować będą m.in. Jacek Wierzbicki, posiadacz czarnego pasa w Brazylijskim Jiu Jitsu i V dana w karate oraz sierż. sztab. Marta Mysur, mistrzyni świata w Taekwon-do. Wstęp na zawody jest bezpłatny. Początek o godzinie 17:30.

Następnego dnia, w sobotę (15.06), Zatoka Sportu PŁ będzie areną walk zawodników specjalizujących się w brazylijskim jiu-jitsu. - To pierwsza gala na świecie, gdzie zawodnicy w kimonach, mogą uderzać otwartą dłonią z tzw. „liścia”. W karcie głównej walk odbędzie się 6 pojedynków. Naprzeciw siebie stanie wielu topowych i utytułowanych zawodników, między innymi: Kornel Zapadka – wielokrotny złoty medalista mistrzostw świata, pierwszy Polak, który zdobył ten tytuł; Filip Sadowski – wielokrotny medalista mistrzostw naszego kontynentu; Robert Henek – medalista mistrzostw Europy. Gwiazdą wieczoru będzie Marek "adbuster" Hoffmann - informuje Arnold Lorenc z Zatoki sportu PŁ.

Program:

19:00 – otwarcie gali
19:30 – walki Karty Wstępnej
20:30 – walki Karty Głównej
Bilety w cenie od 49 do 249 zł.

Decathlon SwimFit Cup to sportowe zakończenie roku szkolnego. Dzieci w wieku od 3 do 10 lat w sobotę od godziny 10:00 wezmą udział w zawodach pływackich rywalizując na dystansie 25 m. Oprócz tradycyjnych konkurencji jak styl dowolny i grzbietowy dzieci będą ścigać się pływając z makaronem, z deską oraz rodzicami w sztafecie podwójnej – 2 osoby (1 dorosły i 1 dziecko).

Oprócz rywalizacji na basenie będzie można również bawić się na pikniku przed Zatoką Sportu. Między godzinami 10:00 a 17:00 dzieci będą mogły rzucać do kosza, strzelać na bramkę do piłki nożnej, zbijać kręgle na przenośnym torze do kręgli, a na mobilnym korcie także poznać podstawy gry w tenisa. Będzie także sala zabaw, w której animator będzie rozdawał dzieciom balony i malował buzie. Restauracja Zatoka Smaku będzie rozdawała uczestnikom lemoniady i hot-dogi, dla osób towarzyszących będzie strefa gastronomiczna z możliwością zakupu czegoś do jedzenia.

- W tym samym czasie w basenie 50-metrowym grać będą piłkarze wodni. Po zdobyciu mistrzostwa Polski przez ŁSTW OCMER informowalismy, że to nie koniec emocji związanych z piłką wodną. W najbliższy weekend zapraszamy więc na Interligę – czyli turniej z udziałem najlepszych drużyn z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi - zachęca Arnold Lorenc.

Program:

10:00 Dynamo Lwów – RCOP Mińsk