Ścieżka Edukacyjna Wydziału Chemicznego PŁ zagościła w EC1

Prawie przez tydzień, od 20-25 marca, we wnętrzach maszynowni w EC1, naukowcy i studenci z Wydziału Chemicznego PŁ w atrakcyjny sposób będą prezentować "Historię eksperymentu chemicznego" (fotorelacja z pierwszego dnia).

Na uczestników jubileuszowej, 10. "Ścieżki Edukacyjnej" czekają do rozwiązania zagadki kryminalne i mnóstwo ciekawostek. Odwiedzający dowiedzą się m.in. o chemicznych skutkach promieniowania jonizującego, o polimerach, które są wszechobecne w naszym życiu oraz poznają małe, wielkie "nano".

Podczas pokazów chemicznych w EC1. fot. Jacek Szabela

Wejście na tegoroczną ścieżkę jest bezpłatne. Godziny otwarcia 9:00-13:00 oraz 14:20-17:20, w niedzielę, 25 marca, 10:00-13:00. Rezerwacja wejściówek odbywa się przez system rezerwacyjny EC1.

"Ścieżki Edukacyjne" są organizowane przez Wydział Chemiczny PŁ od dziesięciu lat, przeszło je już ponad 12 tys. dzieci. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich łodzian do zapoznania się z „Historia eksperymentu chemicznego”.

Data dodania:2018-03-19
Małgorzata Trocha