Ruszyły konkursy SONATA BIS 8, HARMONIA 10, MAESTRO 10

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło konkursy SONATA BIS 8, HARMONIA 10 oraz MAESTRO 10. Nabór wniosków będzie prowadzony do 17 września 2018 r.

Główne założenia konkursów:

SONATA BIS 8 – konkurs na projekty badawcze mające na celu powołanie nowego zespołu naukowego, realizowane przez osoby posiadające stopień naukowy lub tytuł naukowy, które uzyskały stopień naukowy doktora w okresie od 5 do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem.

Zgłaszany projekt może trwać 36, 48 lub 60 miesięcy. Budżet konkursu wynosi 120 mln zł.

HARMONIA 10 - konkurs na projekty badawcze realizowane w ramach współpracy międzynarodowej niepodlegające współfinansowaniu z zagranicznych środków finansowych. Zgodnie z wymaganiami konkursu kierownik projektu musi realizować go w polskiej instytucji naukowej oraz zaangażować w wykonanie projektu naukowca z zagranicznej instytucji naukowej. W ramach grantu Harmonia można także finansować badania:

- w ramach programów lub inicjatyw międzynarodowych ogłaszanych we współpracy dwustronnej;

- w ramach programów lub inicjatyw międzynarodowych ogłaszanych we współpracy wielostronnej;

- przy wykorzystaniu przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych.

Zgłaszany projekt może trwać 12, 24 lub 36 miesięcy. Wysokość finansowania na cały czas realizacji projektu nie może przekroczyć:

- 500 000 zł dla projektów trwających 12 miesięcy;

- 1 000 000 zł dla projektów trwających 24 miesiące;

- 1 500 000 zł dla projektów trwających 36 miesięcy.

Budżet konkursu wynosi 40 mln zł.

MAESTRO 10 – konkurs na projekty badawcze dla doświadczonych naukowców mające na celu realizację pionierskich badań naukowych, w tym interdyscyplinarnych, ważnych dla rozwoju nauki, wykraczających poza dotychczasowy stan wiedzy, i których efektem mogą być odkrycia naukowe. Kluczową rolę w konkursie Maestro odgrywa dotychczasowy dorobek naukowy kierownika zgłaszanego projektu.

Zgłaszany projekt może trwać 36, 48 lub 60 miesięcy. Budżet konkursu wynosi 40 mln zł.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej

Wnioski należy składać w wersji elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej

Źródło: NCN

Data dodania:2018-06-18