Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

8. Konferencja NKN w ŁodziPonad 600 osób zarejestrowało się na konferencję "Finansowanie nauki i szkolnictwa wyższego”, która odbędzie się 25 i 26 maja w EC1 w Łodzi. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do oglądania bezpośredniej transmisji z wydarzenia w Internecie.

 

Zrewitalizowany zabytkowy budynek elektrociepłowni EC1. Foto. Paweł AugustyniakBędzie to ósma, z zaplanowanych dziewięciu konferencji programowych mających na celu przedyskutowanie wszystkich ważnych aspektów funkcjonowania polskiej nauki i szkolnictwa wyższego. Finałem prac będzie zaplanowany na wrzesień 2017 Narodowy Kongres Nauk w Krakowiei, na którym przygotowana zostanie nowa „konstytucja” dla polskiej nauki.

 

W czasie dwudniowej konferencji w Łodzi odbędzie się szeroka debata w gronie ekspertów z polskich i zagranicznych uczelni oraz MNiSW. Konferencję rozpocznie wystąpienie programowe wicepremiera Jarosława Gowina, ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Dyskusje prowadzone w czasie spotkań będą ważnym elementem procesu powstawania nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Finansowanie uczelni ze środków publicznych, wokół którego koncentrować się będzie łódzka konferencja, stanowi jedno z ważniejszych wyzwań i jeden z najistotniejszych elementów powstającego nowego modelu nauki i edukacji wyższej.

 

Wśród kluczowych tematów konferencji są m.in. modele finansowania i ich powiązanie ze strategią rozwoju w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego oraz finansowe stymulowanie i wspieranie doskonałości naukowej i dydaktycznej. Poruszone zostaną też zagadnienia dotyczące finansowania działalności studenckiej oraz systemu pomocy materialnej dla studentów, a także kwestie finansowania grantowego oraz nakładów na infrastrukturę badawczą. Omówione zostaną doświadczenia międzynarodowe dotyczące finansowania szkolnictwa wyższego ze środków publicznych.

 

Organizatorami wydarzenia są: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Łódzkim Środowiskiem Akademickim.

 

Szczegółowe informacje, w tym program konferencji jest dostępny na stronie PŁ.

 

 

Relacja z drugiego dnia konferencji 26.05.2017Relacja z pierwszego dnia konferencji 25.05.2017

 

 

 

 


Data dodania:2017-04-28
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Agnieszka Garcarek-Sikorska,
Zdjęcia
Konferencja Narodowy Kongres Nauki
Pliki do pobrania
ZałącznikWielkość
nkn-lodz-program_www.pdf618.87 KB

Uczelnia

Nasze Media

/galeria

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE