Ruszył konkurs „Mam Pomysł na Biznes”

Na Politechnice Łódzkiej odbyła się inauguracja konkursu „Mam Pomysł  na Biznes”, skierowanego do młodych, przedsiębiorczych i ambitnych osób. To jedna z inicjatyw programu „Młodzi w Łodzi", którego PŁ od początku jest partnerem.

We wtorek, 28 lutego, w rektoracie PŁ została zainicjowana 9. edycja Konkursu z udziałem rektora PŁ - prof. Sławomira Wiaka, wiceprezydenta Miasta Łodzi - Krzysztofa Piątkowskiego oraz przedstawicieli: UŁ i lokalnego biznesu.

Celem inicjatywy „Mam Pomysł  na Biznes”  jest promocja przedsiębiorczych postaw wśród młodych ludzi oraz zachęcenie ich do wiązania swojej przyszłości z Łodzią. W tym roku inicjatywę wspierają 32 podmioty, a wśród nich 5 największych łódzkich uczelni, a także działający na rynku przedsiębiorcy, oraz instytucje okołobiznesowe.

Konkurs „Mam Pomysł  na Biznes” rozgrywany będzie w dwóch kategoriach: „technologie informatyczne (ICT)” – skierowany do autorów projektów z zakresu informatyki, telekomunikacji i elektroniki  oraz  „ogólnej” – dedykowanej pozostałym osobom mogącym zaprezentować swoje innowacyjne pomysły, produkty oraz usługi.

Finaliści najlepszych biznesplanów otrzymają nagrody finansowe, szkolenia, indywidualne doradztwo biznesowe, kursy językowe oraz bezpłatną kompletną obsługę księgową.

Dla zwycięzców obu kategorii przewidziane są dwie nagrody Prezydenta Łodzi po 20 000 PLN. 5 000 PLN otrzyma laureat w kategorii „nagroda internautów". Ponadto organizatorzy i partnerzy programu przewidują mnóstwo nagród finansowych, rzeczowych, voucherów, różnorodnych pakietów usługowych i doradczych. Pełny wykaz nagród na stronie konkursu.

W poprzedniej edycji na konkurs wpłynęło 28 projektów z Politechniki Łódzkiej. Pięć z nich, w tym nagrodę główną Prezydenta Miasta, otrzymali nasi studenci.

Data dodania:2017-02-28
Małgorzata Trocha
Konferencja prasowa w PŁ inaugurująca konkurs "Mam Pomysł na Biznes". Od lewej: rektor PŁ - prof. Sławomir Wiak, wiceprezydent Łodzi - Krzysztof Piątkowski