Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

73. urodziny Politechniki ŁódzkiejUroczyste posiedzenie Senatu z okazji 73. rocznicy powstania uczelni i nadania tytułu doktora honoris causa prof. Wiktorowi Weberowi odbyło sie na PŁ 24 maja (fotorelacja).

 

W audytorium im. A. Sołtana wśród licznie zgromadzonych gości byli przedstawiciele rosyjskiej ambasady, parlamentu RP, władz miasta i regionu, duchowieństwa, rektorzy z łódzkich i innych polskich uczelni, doktorzy honoris causa PŁ oraz liczni przedstawiciele organizacji naukowych, instytucji i organizacji gospodarczych. Była też delegacja z Nowogrodzkiego Uniwersytetu Państwowego, którego rektorem jest prof. Wiktor Weber.

 

Profesor Wiktor Robertowicz Weber doktorem honoris causa PŁ

 

Rektor prof. S. Wiak podczas wystapienia mówi o licznych sukcesach uczelni oraz o staraniach Politechniki Łódzkiej o przyznanie 17 międzynarodowych akredytacji na umiędzynarodowienie uczelni. Na ten cel PŁ otrzyma ministerialne wsparcie w wysokości 1,4 miliona złotych.


Politechnika Łódzka otrzymała również dotację MNiSW w wysokości niemal 100 milionów złotych na budowę nowego gmachu Wydziału Chemicznego oraz centrum konferencyjnego. Dzięki staraniom naukowców z Politechniki Łódzkiej  oraz wsparciu Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej w łódzkim Bionanoparku powstanie międzynarodowe naukowe centrum doskonałości – ICRI-BioM.

 

W czasie uroczystości podkreślono szczególnie sukcesy osiągane przez pracowników i studentów. Jednym z tych ostatnich jest np. zakwalifikowanie się drużyny Wavy do światowych finałów Imagine CUP w USA. Wielkim sukcesem dla miasta i Łodzi Akademickiej  jest przyznanie prawa do organizacji EUSA Games w 2022 roku Łodzi. Politechnika Łódzka była inicjatorem tej idei.

 

Łódź ma być pierwszym miastem w Polsce, w którym pilotażowo zostanie wdrożona i uruchomiona sieć 5G. To m.in. efekt konsekwentnych starań Politechniki Łódzkiej i ICT Polska Centralna Klaster Łódź. W ramach przedsięwzięcia powstanie w PŁ Centrum Kompetencyjne – miejsce, gdzie start’upy będą mogły testować swoje projekty pod kątem wykorzystanie technologii 5G, a kampus PŁ będzie obszarem testowania sieci 5G.

 

W dniu Święta Politechniki wręczonych zostało kilkanaście nagród dla studentów i absolwentów za wybitne osiągnięcia i niedawno obronione prace dyplomowe. Nagrody ufundowały m.in. Polfarmex S.A, firma Atlas i Veolia Energia Łódź firmy współpracujące z PŁ, a także osoby prywatne i organizacje branżowe.

 

Zostali też wyróżnieni laureaci Nagród JM Rektora Politechniki Łódzkiej przyznanych za najlepszą publikację, za największą liczbę cytowań, najbardziej wartościowe wdrożenie oraz dla najmłodszego autora publikacji. Pula nagród to 100 tys. złotych.

 


Data dodania:2018-05-17
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
73 lata powstania Politechniki Łódzkiej

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE