Reprezentacja Polski zwycięzcą 24-godzinnego wyścigu!

Zespół Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej wygrał międzynarodowy wyścig pojazdów elektrycznych napędzanych energią słoneczną iLumen European Solar Challenge. Zawody odbyły się na torze Circuit Zolder w dniach 21-23 września w Belgii. Mimo ciągłych opadów deszczu i śliskiej nawierzchni polski samochód okazał się niezawodny i zdecydowanie wyprzedził konkurencję w klasyfikacji ogólnej. Drużyna ścigała się z ponad 20 zespołami z całego świata.

iLumen European Solar Challenge to największy międzynarodowy wyścig pojazdów elektrycznych napędzanych energią słoneczną. Jest on organizowany na torze Formuły 1 – Circuit Zolder w Belgii. W tym roku odbyła się jego 5. edycja. Uczestnikami konkursu są drużyny z całego świata. W tegorocznej edycji udział wzięły 22 zespoły z różnych zakątków świata m.in. z Australii, Indii i Kolumbii. Zawody toczą się w dwóch kategoriach – Challenger i Cruiser. Challenger to jednoosobowe samochody wyścigowe, zaś Cruiser to pojazdy miejskie, które muszą posiadać miejsca dla minimum dwóch osób.

Drużyna Lodz Solar Team wraz ze swoim Eagle Two startowała w klasie Cruiser, był to ich debiutancki występ w tego typu zawodach.

Szczegółowy opis zawodów i testów, które doprowadziły do zwycięstwa w trudnym wyścigu znajduje się w załączniku.

Przesyłam też paczkę medialna związana z wygraną polskiego zespołu budującego auto napędzane energia słoneczna podczas iLumen European Solar Challenge

Data dodania:2018-09-25
Ewa Chojnacka
Pojazd Eagle Two z PŁ na mecie wyścigu pojazdów elektrycznych napędzanych energią słoneczną iLumen European Solar Challenge.
artykul_prasowy_iesc_2018.docx63.24 KB