Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Rekrutacja studentów do IV edycji Legii AkademickiejPolitechnika Łódzka po raz czwarty przystąpiła do programu Legia Akademicka. Absolwenci LA, jako żołnierze rezerwy, mogą ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej w różnych formacjach i rodzajach Sił Zbrojnych RP.

 

 Żołnierze na poligonie,  fot. FreepikProgram LA składa się z dwóch części: teoretycznej, podczas której słuchacze odbywają zajęcia prowadzone przez Uczelnię oraz praktycznej odbywanej pod kierunkiem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi. Zajęcia terenowe zaplanowano na poligonie wojskowym.

 

Jak informuje koordynatorka programu na PŁ, dr Katarzyna Żykwińska-Rouba.

 

Rekrutacja potrwa do 17.03.2021 r. Liczy się kolejność zgłoszeń. Planowane jest uruchomienie jednej grupy szkoleniowej, 30-osobowej. W przypadku dużej liczby chętnych istnieje możliwość wystąpienia do Ministerstwa o utworzenie dodatkowej grupy. Studenci, którzy ukończą moduł podoficerski i otrzymają awans na stopień kaprala rezerwy, mogą wziąć udział w specjalistycznym szkoleniu dotyczącym cyberbezpieczeństwa w Narodowym Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony Legia Akademicka. Nowością w tym roku jest wprowadzenie dodatkowego modułu oficerskiego, na który można aplikować po odbyciu modułu podstawowego i pooficerskiego, a całość zajęć odbywa się wtedy w Akademii Wojsk Lądowych.

 

Zajęcia teoretyczne będą odbywały się w semestrze letnim. Przewidziane jest w sumie sześć spotkań (3 tygodnie). Dokładne daty będą podane w późniejszym terminie. Planowane są zajęcia zdalne, na platformie MS Teams.

 

Do programu Legia Akademicka może przystąpić student studiów pierwszego i drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich z dowolnego roku studiów i dowolnej uczelni, posiadający obywatelstwo polskie. Uczestnikiem programu nie może być: doktorant, student studiujący poza granicami kraju, student (nieposiadający obywatelstwa polskiego) przebywający na terenie Polski na podstawie zezwolenia na pobyt stały. Zgłoszenia do programu należy dokonywać wypełniając wniosek, który trzeba wydrukować, podpisać i skan przesłać na adres: legia@info.p.lodz.pl.

 

W razie pytań prosimy o kontakt na adres: legia@info.p.lodz.pl lub pod numerem telefonu 42 631 21 37.


Data dodania:2021-02-18
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
 Żołnierze na poligonie,  fot. Freepik
Pliki do pobrania
ZałącznikWielkość
wniosek_na_zajecia.pdf179.56 KB

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE