Przekrojowa prezentacja łódzkich grafików na PŁ

Galeria Bibio-Art oraz prof. Gabriel Kołat zapraszają 25 kwietnia (wtorek) o godz. 14.00 na wystawę malarstwa, rysunku i grafiki zatytułowaną "Nieliniowość czasu - bezczasowość w działalności twórczej"  prezentująca twórczość dwudziestu artystów.

"Wystawa to współczesny projekt - prezentacja łódzkich artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi. Artystów którzy odeszli – jak prof. Leszek Rózga - i tych którzy tworzą, należąc do różnych generacji, prezentując różne, często odmienne postawy twórcze. Oprócz odmiennego potraktowania przez każdego z nich tematyki związanej z czasem przegląd ten jest w zasadzie przekrojową prezentacją różnorodnych tendencji w grafice łódzkiej ostatnich lat. Mamy tu figurację, metaforę, baśniowość, a z drugiej strony dzieła abstrakcyjne, które zagadnienia czasu przedstawiają posługując się geometrią. Dozwolone jest „manipulowanie” przez nich wszelkimi środkami wyrazu. Każdy z twórców dysponuje wolnością, która pozwala mu podejmować zadany temat w sposób dowolny, zgodny z jego drogą artystyczną (...)". (fragment tekstu Łukasza Mikołaja Sadowskiego).

Data dodania:2017-04-24
Małgorzata Trocha