Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (9-15.09)

Temat otwarcia Zatoki Sportu zdominował w tym tygodniu wszystkie informacje prasowe o Politechnice Łódzkiej.

Pierwsza w Łodzi 50-metrowa kryta pływalnia gotowa do otwarcia  - można przeczytać w wiadomościach na Onecie (link do tekstu). Zatoka Sportu czynna od 18 września. Ile będzie kosztować wejście? - to tytuł artykułu w Gazecie Wyborczej. Szymon Bujalski z GW napisał, że 50-metrowy basen to także arena piłkarzy wodnych. Ruchomy pomost ustawiony na 30. metrze tworzy pełnowymiarowe boisko do waterpolo (link do tekstu).

Politechnika Łódzka jest w gronie 12 uczelni polskich, które znalazły się w międzynarodowym rankingu Times Higher Education World University Ranking. Uwzględniono w nim 1102 najlepsze szkoły na świecie. Aleksandra Pacułek z GW napisała, że dwie uczelnie z Łodzi są w prestiżowym rankingu, PŁ i UŁ. W zestawieniu brano pod uwagę m.in. badania naukowe i współpracę z biznesem. Politechnikę Łódzką uwzględniono w tym rankingu po raz pierwszy (link do tekstu).

O wyjątkowym tygodniu na Politechnice Łódzkiej można było przeczytać na portalu Młodzi w Łodzi. Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ zorganizowało, już po raz ósmy, dla uczniów liceów ogólnokształcących z terenu województwa łódzkiego Tydzień z matematyką i fizyką. W tegorocznej edycji wzięło udział aż 163 uczniów (link do tekstu).

Politechnika Łódzka i łódzka policja rozpoczynają współpracę napisano w serwisie PAP Nauka w Polsce. W tekście czytamy: zarówno policja, jak i uczelnia są przekonane, że doświadczenia praktyczne policji oraz wiedza naukowców mogą się uzupełniać (link do tekstu). Blanka Rogowska z GW w artykule Łódzka policja bardziej profesjonalna? Pomoże Politechnika Łódzka napisała, że tematami współpracy będą nowe badania, wspólne pozyskiwanie funduszy, rozwój laboratorium kryminalistycznego i nowy kierunek (link do tekstu). Maciej Kałach z DŁ, zauważa w swoim tekście, że współpraca policji z Politechniką Łódzką to bardziej atrakcyjne studia (link do tekstu).

Data dodania:2017-09-15
Małgorzata Trocha
Zatoka Sportu - Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne PŁ. Fot. Jacek Szabela PŁ