Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (8-14.07)

Media dużo pisały, w mijającym tygodniu, o międzynarodowej szkole letniej poświęconej tematowi interakcji człowiek-komputer, która przez tydzień dobywała się na PŁ.

Przybyło na nią kilkudziesięciu wykładowców i studentów z całego świata, aby kształcić się w zakresie metod budowania, projektowania i analizy interaktywnych technologii komputerowych - napisano w serwisie naukaonline.pl (link do tekstu).

Medialnym wydarzeniem okazał się sukces studentów PŁ - zespołu GUST i ich turbiny. Wspólnie wygrali International Small Wind Turbine Contest 2017. Dziennik Łódzki napisał, że studenci powtórzyli ubiegłoroczny sukces w zawodach organizowanych przez NHL University of Technology w Leeuwarden w Holandii. W konkursie wzięły udział drużyny z wiodących ośrodków europejskich (link do tekstu).

Kolejnym ważnym wydarzeniem było uruchomienie przez Politechnikę Łódzką, wspólnie z Uniwersytetem im. Fryderyka II w Neapolu, pierwszego międzynarodowego kierunku studiów. Będą to studia drugiego stopnia na specjalności Applied Electronics, na kierunku elektronika i telekomunikacja - napisał w Dzienniku Łódzkim redaktor Paweł Patora. Autorski program kształcenia opracował zespół polsko - włoski. Studia mają charakter elitarny (link do tekstu).

Data dodania:2017-07-14
Małgorzata Trocha
Członkowie zespołu GUST ze swoją turbiną.