Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (8-14.07)Media dużo pisały, w mijającym tygodniu, o międzynarodowej szkole letniej poświęconej tematowi interakcji człowiek-komputer, która przez tydzień dobywała się na PŁ.

 

Przybyło na nią kilkudziesięciu wykładowców i studentów z całego świata, aby kształcić się w zakresie metod budowania, projektowania i analizy interaktywnych technologii komputerowych - napisano w serwisie naukaonline.pl (link do tekstu).

 

Medialnym wydarzeniem okazał się sukces studentów PŁ - zespołu GUST i ich turbiny. Wspólnie wygrali International Small Wind Turbine Contest 2017. Dziennik Łódzki napisał, że studenci powtórzyli ubiegłoroczny sukces w zawodach organizowanych przez NHL University of Technology w Leeuwarden w Holandii. W konkursie wzięły udział drużyny z wiodących ośrodków europejskich (link do tekstu).

 

Kolejnym ważnym wydarzeniem było uruchomienie przez Politechnikę Łódzką, wspólnie z Uniwersytetem im. Fryderyka II w Neapolu, pierwszego międzynarodowego kierunku studiów. Będą to studia drugiego stopnia na specjalności Applied Electronics, na kierunku elektronika i telekomunikacja - napisał w Dzienniku Łódzkim redaktor Paweł Patora. Autorski program kształcenia opracował zespół polsko - włoski. Studia mają charakter elitarny (link do tekstu).


Data dodania:2017-07-14
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Członkowie zespołu GUST ze swoją turbiną.

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE