Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (7-13.10)

Łódzki "Orzeł 2" wystartował w Australii na międzynarodowych wyścigach bolidów solarnych.

O tym wydarzeniu mogliśmy przeczytać w tym tygodniu na stronie Radia Łódź. Ten nowy pojazd zbudowany przez studentów Politechniki Łódzkiej, ma do pokonania ponad 3 tysiące kilometrów z Darwin na północy do Adelaidy na południowym wybrzeżu Australii (link do tekstu).

O wyścigu pojazdów bez kropli benzyny czytamy też na stronie TVP info ( link do tekstu). W australijskich zawodach biorą udział 53 bolidy z 20 krajów. Zespołowi z Politechniki Łódzkiej patronują ministerstwa: Rozwoju oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej zajmują się "rozpracowaniem" materiałów z kosmosu. Okazuje się, że badania meteorytów pozwalają m.in. przewidzieć kolizję Ziemi z planetoidą - dowiadujemy się z serwisu PAP - Nauka w Polsce (link do tekstu).

Łódzcy naukowcy z Instytutu Biochemii Technicznej PŁ pracują nad wytworzeniem protezy tchawicy z celulozy bakteryjnej - poinformowano  na stronie PAP (link do materiału). Przewidują, że dzięki strukturze i biokompatybilności tego materiału, takie protezy powinny być dobrze przyjęte przez organizm człowieka i będą w stanie przejąć naturalne funkcje tchawicy -  czytamy w wiadomościach na Onecie (link do tekstu).

Data dodania:2017-10-13
Małgorzata Trocha