Przegląd prasy o PŁ - zestawienie tygodnia (6.03 - 10.03)

W mijającym tygodniu Maciej Kałach pisał w Dzienniku Łódzkim o nowym projekcie Politechniki Łodzkiej  "Mega Fajnych Odkryciach Naukowych" czyli  Megafonie, który przyciągnął na uczelnię stu uczniów w wieku 12-16 lat.

Podczas cyklu dziesięciu spotkań młodzież będzie miała okazję m.in. rozwinąć swoje zainteresowania oraz poprawić umiejętności językowe. W ramach projektu zaplanowano również warsztaty grupowe, na których uczestnicy będą mogli w praktyce zastosować przyswojoną wiedzę (link do tekstu).

Redakcja Rzeczpospolitej zamieściła na swojej stronie artykuł "Naukowcy z Łodzi opracowali implanty służące łączeniu nerwów" poświęcony nowatorskim badaniom prowadzonym na Politechnice Łódzkiej. Specjaliści z Międzyresortowego Instytutu Techniki Radiacyjnej PŁ zaprojektowali implanty w postaci rurek wykonanych z mieszaniny polimerów, na bazie poliestrów i poliwęglanów (link do tekstu)

Informacje w mediach pod koniec mijającego tygodnia zdominowała YAPA 2017 czyli studencki przegląd piosenki turystycznej. Trzydniowa impreza odbędzie się na Politechnice Łódzkiej już po raz 42. W tegorocznych koncertach weźmie udział blisko 40 zespołów. YAPA to najstarszy łódzki festiwal, organizowany niemal bez przerwy od 1974 r. (link do tekstu na stronie naszemisto,pl).

Data dodania:2017-03-10
Małgorzata Trocha